Ümit Özdağ’ın istediği Türkiye! İzmir’de bir ırkçı, 3 Suriyeli genci diri diri yakarak öldürdü…

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, İzmir'de ırkçı bir şahsın, Suriyeli 3 genç işçinin üzerine uykudayken benzin dökerek yaktığını ve gençlerin üçünün de yaşamını yitirdiğini açıkladı.

featured

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) tarafından İzmir’in Güzelbahçe ilçesinde 3 Suriyeli işçinin bir saldırgan tarafından gece uyku halindeyken üzerlerine benzin dökülerek yakılarak öldürüldüğü iddia edildi.

İş yerinde uyuyan Suriyeli işçilerin üzerine benzin dökerek ateşe veren saldırganın tutuklandığı ve daha önce bu eylemi gerçekleştireceğinden başka bir kişiye bahsettiği de gelen bilgiler arasında.

Hayatını kaybeden işçilerin aileleri hukuki destek için aktivistlerle diyaloga geçtiler.

Yerel kaynaklara dayanılarak verilen haberde 16 Kasım’da yaşandığı belirtilen cinayetin ırkçı saiklerle işlendiği, taraflar arasında herhangi bir husumet olmadığı tespitine yer verildi.

Gözlemevi olayla ilgili araştırmasının sonucunu henüz yayınlamazken, hayatını kaybeden 3 gencin fotoğrafları ve kimlik bilgileri sosyal medyada paylaşıldı. Suriyeli gençlerin 23 yaşındaki Mamoun al-Nabhan, 21 yaşındaki Ahmed Al-Ali ve 17 yaşındaki Muhammed el-Bish olduğu öğrenildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir