İzmir Film Festivali seyirciyle online olarak buluşacak

featured

Türkiye’nin bu alanda düzenlenen en büyük etkinliklerinden biri olan İzmir Kısa Film Festivali 9 Kasım Pazartesi günü başladı. Bu yıl 21. kez düzenlenen festival, özel seçkilerle beraber 200’ün üzerinde filmi online olarak live.izmirkisafilm.org adresi üzerinden seyirciyle buluştururken; atölye çalışmaları ve söyleşilerle sinemaya dair etkinliklere dijital olarak ev sahipliği yapacak.

Ulusal ve uluslararası dallarda animasyon, belgesel, deneysel ve kurmaca kategorilerinde Altın Kedi Ödülleri için yarışacak olan filmler, yönetmen Ezel Akay’ın başkanlığında değerlendirilecek. Altın Kedi Ödülleri ise, 14 Kasım Cumartesi günü dijital ortamda yapılacak ödül töreniyle sahiplerini bulacak.

Film gösterimlerinin tamamı dijital platformda yayınlanacak festivalde, ayrıca ‘7 Kibele’ ve ‘Hayat Tamircisi belgeselleri, ‘2 Oda Bir Kısa’ Film Yarışması Finalistleri ve Festinet Seçkisi olmak üzere belirlenen özel film seçkileri de sinemaseverlerle buluşacak. Türkiye ve dünya sinemasının örnekleri, gösterim programında panorama bölümünde yer alıyor.

SÖYLEŞİ VE ATÖLYE ÇALIŞMALARI

Jüri Başkanı Ezel Akay, jüri üyeleri Janset Paçal ve Zeynep Koray söyleşi etkinlikleriyle sinemaseverlerle bir araya gelecek. Bütün etkinlikler ve atölye çalışmaları dijital ortamda izleyicilere sunulacak.

Uluslararası kurmaca jüri başkanı festival küratörü Massimiliano Nardulli ile birlikte ona eşlik eden Hollywood yapımlarında yer almış Litvanyalı oyuncu Aiste Dirziute ve başarılı yazar/yönetmen Romanyalı Bogdan Muresanu jüri üyeleri arasında yer alıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir