CHP’li Tunç Soyer’den skandal sözler! Osmanlı’yı hain ilan etti, Yunan’ın adını anmadı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'in 100. yıl kutlamalarında yaptığı konuşmada hadsiz sözler sarf etti. Soyer, alenen Osmanlı'ya hakaret ederek, '100 yıl önce bu toprakları yönetenler gaflet, delalet ve hatta hıyanet içindeydi. Saraylarındaki saltanatı korumak için bütün bir milleti ateşe attılar.' açıklamasında bulundu.

featured
service

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 9 Eylül İzmir’in kurtuluşunun yüzüncü yılı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Gündoğdu Meydanı’nda kurulan platforma çıkarak konuşma yaptı. Soyer, yaptığı konuşmada, Osmanlı’yı hedef alarak “Gaflet ve ihanet içindeydiler” diyerek skandal bir açıklamada bulundu.

Soyer, konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

“Yüz yıl önceydi. Bu toprakları yönetenler, gaflet, delalet hatta hıyanet içindeydi. Gençleri, kadınları, çocukları, geleceği hiç düşünmediler. Sadece ve sadece saraylarındaki saltanatı korumak için bütün bir milleti ateşe attılar. İnsanlık onurumuzu, bağımsızlık tutkumuzu ayaklar altına aldılar, teslim oldular. Bir sabah emperyalist ülkelerin askerleri, kirli çizmeleri ve kirli emelleriyle körfezin sularını ve güzelim şehrimizi işgal etti. Yine o sabah tam da bu bulunduğumuz noktada, kordon boyundan göğü yırtan bir ses yükseldi.

BAZILARI ALKIŞLADI

Tunç Soyer’in Osmanlı Devleti’ne karşı nefrete varan sözleri bir grup İzmirli vatandaşlar tarafından alkışlandı.

9 Eylül 2022 Tarkan İzmir konseri: 100. yıl şöleninde mahşeri kalabalık

AK PARTİLİ HAMZA DAĞ’DAN TEPKİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Soyer’e tepki gösterdi. Dağ, paylaşımında, “İzmir’in kurtuluş yıl dönümü etkinliğinde İzmir BB Başkanı’nın konuşması, tarihi acıyla ve kahramanlıkla dolu olan İzmir’imize büyük hakarettir. Osmanlı’yı hain ilan ediyor ama işgalci Yunan’ın adını zikredemiyor bile. Seneye kutlamaları Atina’da yapın da tam olsun.” ifadelerini kullandı.

CHP’li Tunç Soyer’den skandal sözler! Osmanlı’yı hain ilan etti, Yunan’ın adını anmadı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir