İYİ Parti’den Ümit Özdağ’a ‘sekreter tacizi’ dosyası! Buğra Kavuncu’ya durup dururken neden FETÖ’cü dedi?

Son dönemdeki ırkçı ve popülist söylemleriyle gündemden düşmeyen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'a karşı İYİ Parti'de hummalı bir çalışma yapılıyor. Özdağ'ın İYİ Parti lideri Meral Akşener ile ters düşmesine ve İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'yu FETÖ'cülük ile suçlamasını başlatan süreç iddiaya göre bir uçkur meselesi...

featured

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın, popülist ve ırkçı söylemleri ile İYİ Parti’nin genç seçmen kitlesini kendisine çekmesi İYİ Parti yönetimini harekete geçirdi. Ümit Özdağ‘ın İYİ Parti ile yollarını ayırmasına sebep olduğu iddia edilen bir skandal, İYİ Parti kurmayları tarafından bazı gazetecilere özel sohbetlerde aktarılmaya başlandı.

SEKETERİ TACİZ DOSYASI

İddiaya göre Ümit Özdağ, İYİ Parti’de genel başkan yardımcısı olduğu dönemde, kendisine sekreter olarak tahsis edilen parti çalışanına tacizde bulundu. İYİ Parti Genel Merkezi’nde herkesin dilinde olan söylentiye göre Ümit Özdağ tarafından tacize uğradığını iddia eden sekreter, İstanbul İl Başkanlığı görevine getirilmeden önce genel merkezde genel başkan yardımcılığı görevinde bulunan Buğra Kavuncu’nun eski sekreteri…

BUĞRA KAVUNCU’YA SALDIRMA SEBEBİ SEKRETER Mİ?

Özdağ’ın durup dururken kendi partisinin il başkanını FETÖ üyesi olmakla suçlamasının altında yatan sebep iddialara göre bu taciz olayı. İYİ Parti’nin kurulmasıyla birlikte Akşener tarafından Strateji, İletişim, Propaganda ve Tanıtım Genel Başkan Yardımcılığına getirilen Özdağ, ilk günlerde kendisine tahsis edilen sekreterin verimli olmadığını söyleyerek başka bir sekreter görevlendirilmesini ister. Aynı günlerde genel başkan yardımcılığı görevini sürdüren Buğra Kavuncu’nun İstanbul İl Başkanlığına atanması üzerine İYİ Parti’nin en çalışkanı olarak tanınan Kavuncu’nun sekreteri Ümit Özdağ’a kaydırılır.

Kendisine tahsis edilen yeni sekreterden çok memnun olan Özdağ, iddialara göre sekretere gönlünü kaptırır. Genç kadının ‘baba şefkati’ sandığı sevginin ‘sapıklık’ olduğunu anlaması üzerine ise Ümit Özdağ’ın siyasi geleceğini şekillendireceği süreç başlamış oldu.

MERAL AKŞENER İSTİFASINI İSTEDİ

Özdağ tarafından tacize uğrayan sekreterin durumu ilk olarak Buğra Kavuncu’ya anlatmasıyla İYİ Parti’de fırtınalar koparacak gelişmeler peş peşe yaşanmaya başlandı. Kavuncu’nun eski sekreterini taciz eden Özdağ’ı arayarak sert tepki gösterdiği, telefon konuşmasında karşılıklı küfürleşmelerin yaşandığı, bunun üzerine Özdağ’ın “Senin siyasi kariyerini bitireceğim” diyerek Kavuncu’yu tehdit ettiği; Kavuncu’nun ise apar topar genel merkeze gelerek durumu Meral Akşener’e aktardığı olayın tanıkları tarafından dillendiriliyor.

Akşener’in ise durumu öğrenince küplere bindiği, Özdağ’ı odasına çağırarak genel başkan yardımcılığı görevini bırakması istediği ve Özdağ’ı genel merkezden uzaklaştırmak istediği; Özdağ’ın ise olayı gurur meselesi yaparak İYİ Parti’den ihraç edilmesini başlatacak sürecin fitilini ateşleyerek Buğra Kavuncu’yu suçladığı iddiası İYİ Parti Genel Merkezi’nde tüm çalışanların dilinde…

DOSYA HAZIR, MEDYAYA SERVİSİ BEKLİYOR

İYİ Parti tarafından Ümit Özdağ için hazırlanan dosya seçimlere yakın zamanda medyaya servis edilecek. İçinde İYİ Parti Genel Merkezi’nde çekilen görüntülerin de olduğu dosya, seçim tarihinin netleşmesinden sonra uygun bir vakitte medya ile paylaşılacak.

Irkçı ve popülist söylemleri ile İYİ Parti’nin genç seçmenini kendi tarafına çektiği anketlere yansıyan Özdağ’a karşı Akşener’in bu hamlesinin işe yarayıp yaramayacağını ise zaman gösterecek.

Ümit Özdağ’ın Zafer Partisi’nde ‘seks kaseti’ şantajı: “Patlatmazsam adam değilim!”

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir