İYİ Parti de istifalar hız kesmiyor! Nevşehir İl Başkanı Alihan Kuzeyli istifa etti

İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Av. Alihan Kuzeyli, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Görevinden istifa ettiğini açıklayan Kuzeyli; "Nevşehir’in yerel teşkilatı yok sayıldı; ‘Siz bilmezsiniz, biz biliriz’ denildi" dedi.

featured

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun istifasının ardından bu kez de İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Av. Alihan Kuzeyli, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

İstifasını veren İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Av. Alihan Kuzeyli, yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti; 

“Şehrimize hizmet getirebilmek adına yaklaşık on ay önce bir yola çıktık. Bu süreçte tüm hayatımızdan fedakarlıklarda bulunup hiçbir şahsi menfaat gütmedik.  Nevşehir hak ettiği değeri görebilsin diye bir amaca inandık, bu amaç doğrultusunda hizmet ettik.

Benzer Haberler
iyi parti istifa
Meral Akşener’in HDP’ye yamadığı İYİ Parti’de istifa furyası devam ediyor
hdp cumhurbaşkanı adayı
CHP-İYİ Parti-HDP ittifakı tescillendi! Pervin Buldan’dan ‘aday çıkarmıyoruz’ açıklaması
iyi parti gökhan zan
İYİ Parti’de teşkilatlar ayakta! Seçimlere tepeden inme listelerle mi gidilecek?

Şüphesiz bu yolda yapamazsın diyenler oldu, yapılan il kongresinde genel başkan yardımcılarımızdan, teşkilat koordinatörlerine kadar rakibimiz olan adayları açıktan destekleme hadiseleri gördük. Yılmadık, vazgeçmedik.

Genel merkezden gelip müdahil olanlar da, yerelde taş koymaya çalışanlar da hizmet etme aşkımızı baltalayamadı.

Cumhurbaşkanlığı adaylığında da milletvekili adaylığında da teşkilatımızın ve şehrimizin görüşlerini harfiyen genel merkeze ilettik.

“TEŞKİLAT YOK SAYILDI, ‘SİZ BİLMEZSİNİZ’ DENİLDİ”

Geldiğimiz noktada her iki adaylık hususunda da genel merkezimiz ile fikir ayrılığına düşmüş bulunmaktayım.

Teşkilatçılığın özünün, hasının teşkilata emek verenleri ezmemek, yok saymamak olduğunu öğrenerek büyüdüm. Ne var ki gelinen noktada Nevşehir’in yerel teşkilatı yok sayılmış, “siz bilmezsiniz, biz biliriz” denilmiştir.

Şahsi olarak hiçbir makam, mevki ve menfaati bulunmayıp tek gayesi Türk milleti ve Nevşehir olan bir Türk gencinden ötesi de değilim.

Bu süreçte Nevşehir’e hizmet için birlikte mücadele ettiğimiz eşimden, abilerimden, ablalarımdan, kardeşlerimden, kurucularımızdan, yöneticilerimizden ve üyelerimizden haklarını helal etmelerini istiyorum. ‘

“MAHKEME KADIYA MÜLK DEĞİLDİR”

“Hata yapsa da görevden alsak’’ diye bekleyen genel merkez emir erlerine fırsat vermeden, hiçbir sağlık sorunum olmamasına rağmen, teşkilatımın yok sayılmasına tepki olarak ‘’mahkeme, kadıya mülk değildir’’ düsturumuzla il başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Yakamdaki onur rozeti, Türk milletinin bir ferdi olmaktır.” dedi.

“Yakamdaki onur rozeti, Türk milletinin bir ferdi olmaktır.”

Saygılarımla

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir