İstifa eden Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı’dan zehir zemberek açıklamalar!

featured

Geçtiğimiz aylarda Türkiye genelinde yaşanan orman yangınları sonrasında sık sık gündeme gelen ve yaptığı skandal açıklamalarla gündemden düşmeyen Türk Hava Kurumu’nun (THK) Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı’nın görev süresi 16 Ekim’de dolacak olmasına rağmen  görevinden istifa ettiği iddia edilmişti.

“KURBAN EDİLMEK İSTENDİM”

Türkiye’nin günlerce mücadele ettiği orman yangınları sırasında yaptığı açıklamalarla tepki çeken Türk Hava Kurumu (THK) Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı istifa edeceğini açıkladı.

Kayyumluk görevinden çekilmek için yargıya başvuran Cenap Aşçı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, istifasını doğruladı.

Aşçı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Orman yangınları döneminde hem ben hem kurum hedefe konuldu. Kurban edilmek istendim. Göreve geldiğimde borç vardı. Fedakarca çalıştık ve borç batağından kurtuldu kurum. Kurumu batıranlar bunlarla hareket eden mihraklar. Bunların saldırısı da devam ediyor. İmza yetkimi de devrettim.”

NE OLMUŞTU?

63. Türkiye Hükûmeti’nde 28 Ağustos 2015 – 24 Kasım 2015 tarihleri arasında Gümrük ve Ticaret Bakanı olarak görev yapan Cenap Aşçı, Habertürk televizyonunda katıldığı programda, yangınlar sonrası başlayan THK uçakları tartışması hakkında açıklamalarda bulunmuştu.

Aşçı, “Elimizde bakımları yapılmamış uçaklar var. Bu uçaklarımızın en eskisi 69 en yenisi 89 model. Bu uçaklar iş makineleri. Siz zamanında bakımını yaparsanız bunları kullanabilirsiniz. Biz kayyum heyeti olarak göreve başlayınca yangın sezonu bitmişti. Bu uçaklar tahminin üzerinde bakım maliyeti çıkarıyor. 4 milyon dolara ihtiyaç var. Bizim uçakların bakımları peyderpey yapılmaya çalışılıyor” demişti.

THK Kayyum Heyeti Başkanı Cenap Aşçı istifa etti! İşte Cenap Aşçı’nın istifa etmesine neden olan uçak tartışmaları…

“DÜĞÜN DEĞİL NİKAHA KATILDIM”

Daha önce katıldığı bir televizyon programında yangınlar sırasında neden ulaşılamadığına ilişkin konuşurken “Bu akşam özel bir durumum vardı. Çocukluğumdan beri büyüttüğümüz bir kızımızın düğünü vardı, oraya gitmek zorunda kaldım” demesi nedeniyle büyük tepki çeken Aşçı, bu konuya ilişkin şunları söylemişti:

“Ben düğün değil nikaha katıldım. Çocukluğuna şahit olduğumuz hanım kızımızın nikahına gittik. Şehitlerimizin olduğu gün, orman yangınlarının olduğu gün bizim eğlencede bulunmamız mümkün değil. Sadece nikaha gittik, tebrik ettik. Orman Bakanlığı demediği sürece bizim kontak açmamız mümkün değil. Milletimiz THK böyle yangın varken nikaha gidip, tebrik etmesin diyorsa saygım vardır. Ama biz eğlenmedik, göbek atmadık. 32 yıldır devlet memuruyum. Hiçbir zaman öne çıkma gayretimiz olmadı. Televizyona da çok çıkmak istemedim. Baktım ki linç kampanyası var. Halkımız ne derse boynumuz kıldan ince.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir