İstanbul Valiliği’nden Ekrem İmamoğlu’nun 23 Nisan tepkisine ilişkin açıklama: “Sarf edilen sözler özensiz ve yakışıksız bir dilin tezahürü”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Valiliği’nden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ismi anılmadan yapılan açıklamada, “Tüm yetkililer tarafından çelenk töreninin nasıl yapılacağının bilinmesine rağmen, tören sonrasında ilgili kamu görevlileri hakkında sarf edilen sözler, en hafif manada ‘özensiz ve yakışıksız’ bir dilin tezahürü olmuştur. 23 Nisan gibi, ulusumuzun birlik ve beraberliğini simgeleyen böylesine özel bir günde kullanılan üslubu ve sergilenen tavrı kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz” ifadeleri kullanıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Taksim Meydanı’ndan düzenlediği 23 Nisan törenini özensiz bulduğunu belirterek tepki gösteren İmamoğlu, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’yı kınadığını söylemişti. İmamoğlu, “İstanbul’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi burada… Beyoğlu Belediyesi ile çelenk koyma töreni yapıyorsun. İl Milli Eğitim müdürü… Paran yoksa Valilik’ten iste… Yoksa Büyükşehir’den iste.. Zavallı… Sabahın köründe yapıyorsun. Zaten sokağa çıkma yasağı var. Bari 10.00’da yap. Milli Eğitim Müdürlüğü’nün faaliyeti değil ki.. 23 Nisan’la ilgili bir kaç cümle etsene, Milli Egemenlikle ilgili, çocuklarla ilgili… Faaliyet raporu sundu bize gitti. Zavallılık yani. Zavallı. Çok üzücü yani” ifadelerini kullanmıştı.

Ekrem İmamoğlu’ndan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’ya 23 Nisan töreni tepkisi: “Paran yoksa büyükşehirden iste”

İstanbul Valiliği’nden açıklama

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, bugün gerçekleştirilen çelenk töreni sonrasında yapılan bazı açıklamalar nedeniyle aşağıdaki hususların kamuoyuna bildirilmesi zorunluluğu doğmuştur.

Bugün; saat 09.00’da Beyoğlu İlçemizdeki Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda “Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği”nin 5. Maddesiyle düzenlenmiş bulunan “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” törenleri dahilinde çelenk töreni icra edilmiştir.

İlimizde bu yıl yapılacak tören ve etkinlikler bir haftalık zaman dilimine yayılmış, hangi kurumun, hangi görev ve sorumlulukları üstlenecekleri ve etkinliklere dair bütün hususlar, yazılı olarak ilgili kurumlarımıza bildirilerek kamuoyuna duyurulmuştur.

Tüm yetkililer tarafından çelenk töreninin nasıl yapılacağının bilinmesine rağmen, tören sonrasında ilgili kamu görevlileri hakkında sarf edilen sözler, en hafif manada “özensiz ve yakışıksız” bir dilin tezahürü olmuştur.

23 Nisan gibi, ulusumuzun birlik ve beraberliğini simgeleyen böylesine özel bir günde kullanılan üslubu ve sergilenen tavrı kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz.”

İstanbul Valiliği’nden Ekrem İmamoğlu’nun 23 Nisan tepkisine ilişkin açıklama: “Sarf edilen sözler özensiz ve yakışıksız bir dilin tezahürü”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.