İsmail Türüt’ten Ekrem İmamoğlu’na ‘telif’ davası: Babamın çocuğu olsa tanımam

Karadenizli şarkıcı İsmail Türüt, Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz ziyareti sırasında kendisine ait parçanın izinsiz değiştirilerek İmamoğlu'na uyarlandığını söyledi. İsmail Türüt, davacı olacağını açıkladı.

featured

İsmail Türüt, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na telif davası açacak.

Karadeniz müziğinin sevilen ismi İsmail Türüt, konser için Zonguldak’a gitti.

Burada açıklamalarda bulunan Türüt, Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz ziyaretinde kendisine ait bir parçanın kullanıldığını söyledi.

Türüt, bu durumdan rahatsızlık duyduğunu ifade ederek, şarkının telif haklarının kendisinde olduğunu hatırlattı.

“AVUKATIMLA GÖRÜŞTÜM DAVA AÇACAĞIM”

2014 seçimlerinde dönemin Ankara Belediye Başkan Adayı Melih Gökçek’e yazdığı, “Millet Seni Seviyor. Adın da var markanda. Durmak yok yola devam, hükumet var arkanda” sözlerinin kullanılmasına tepki gösterdi.

Türüt, “Ekrem İmamoğlu beni ne aramış ne sormuş. Yıllar önceden tanıdığım birisi. Benim parça kata külle ile uydurmayla yapılmaz. Avukatımla şimdi görüştüm davamı açacağım” diye konuştu.

“EKREM DEĞİL BABAMIN ÇOCUĞU OLSA TANIMAM”

Ekrem İmamoğlu’nun kendisini dahi aramadığını söyleyen Türüt, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Siyasetçilere seçim zamanlarında böyle parçalar yapılır. Bu saygım var bende geçmişte yaptım. İstek üzerine partilere yaparsın, Başbakan’a yaparsın. Partilere yaparsın istek üzerine. Ben yıllar önce Melih beye Ankara seçimlerinde bir parça yaptım. Aynı zamanda bir dostluğumda var. Bu parçayı birileri aynı sözlerimi aynı şekilde Ekrem İmamoğlu’na uyarlamışlar. Bu olmaz. Buna ben saygı göstermem. Katiyen. Ekrem İmamoğlu beni ne aramış ne sormuş. Yıllar önceden tanıdığım birisi. Benim parça Kate külle ile uydurmayla yapılmaz. Avukatımla şimdi görüştüm davamı açacağım. Bunda ayıp ettiler. Parçamızı alıp yapamazsınız. Kim yaptıysa çakamazsın çaldırmazsın. Bana soracaksın. Burada bir emek vardır. Telif hakkı denen bir şey vardır. Bana sorarsalar bir nezaketsizlik yapmam. Helali hoş olsun diyeceğim. Böyle bir şey yaptıysanız mahkemeye katlanacaksınız. Olmaz. Böyle bir sıkıntımız oldu. Şimdi avukatlara verdim görüşüyorlar. Benim parçam başkasının uydurmasıyla sahneye çıkamazsın. Dava açacağım kesinlikle. Ekrem değil babamın çocuğu olsa tanımam. Yok böyle bir şey.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir