İsmail Çataklı’dan Ümit Özdağ’a: ‘Siyasi bir meczupla karşı karşıyayız’

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, dün Aydın’da yaptığı konuşmasında iç savaş istediğini açıkça beyan eden ırkçı Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’la ilgili, ‘’Siyasi bir meczupla karşı karşıyayız.’’ dedi.

featured

Irkçı provokatör Ümit Özdağ, dün Aydın’da gazetecilerin kendisine sorduğu “Sığınmacıların Türkiye’ye en büyük tehdidi nedir?” sorusuna “iç savaş” yanıtını vermişti.

Türkiye’de iç savaş çıkacağını ve bunun yüzde 99 değil yüzde 100 ihtimal olduğunu söyleyen Özdağ, iç savaş çığırtkanlığı yapmıştı.

Irkçı provokatör Ümit Özdağ’dan iç savaş çığırtkanlığı

Türk halkının sığınmacılara saldırması için her türlü provokasyonu ve yalanı yayma konusunda master yapan ve işlenen ırkçı cinayetlerin azmettiricisi olmakla itham edilen Özdağ’la ilgili bugün yaptığı açıklamasında suç duyurusunda bulunulacağını duyuran İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Twitter hesabı üzerinden yeni bir açıklama daha yaptı.

Ümit Özdağ’ın ‘İç savaş çıkarma’ hayali başını yakacak! İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’dan flaş açıklama

‘’CEZAİ EHLİYETİ OLUP OLMADIĞININ TESPİTİ İÇİN MÜRACAATTA BULUNACAĞIZ’’

Çataklı, ‘’1.5 yıldır tüm insanlık melekelerini kaybetmiş, yalan ve iftirayla ırkçılığı körükleyerek iç savaş çığırtkanlığı yapan bir siyasi meczupla karşı karşıyayız. Hukukçularımız çalışıyor. İlgilinin cezai ehliyeti olup olmadığının tespiti için müracaatta bulunacağız.’’ ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir