İskenderun’da birbirlerine sarılı şekilde cansız bedenleri bulunan Selcan Bağış ve çocukları toprağa verildi

İskenderun'da 4 katlı binanın enkazı altında kalan Selda Bağış ve iki çocuğunun birbirlerine sarılı halde bulunan cansız bedenleri çıkarıldı. Bağış ve evlatlarının cansız bedenleri memleketleri Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde gözyaşlarıyla, yan yana toprağa verildi.

featured

Kahramanmaraş Pazarcık ilçesindeki 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremlerde büyük yıkımın yaşandığı Hatay’ın İskenderun ilçesinde Selcan Bağış ile kızı Sıla ve 8 aylık bebeği Abdullah Efe evlerinin bulunduğu 4 katlı apartmanın çökmesi sonucu enkaz altında kaldı.

Ekiplerin çalışması sonucu anne ve 2 çocuğunun cansız bedenleri, birbirlerine sarılı halde bulundu.

YAN YANA AÇILAN MEZARLARA GÖMÜLDÜLER

Bağış ile 2 çocuğunun cenazeleri, otopsi işlemlerinin ardından ailesi tarafından teslim alınarak bugün sabah saatlerinde memleketleri Hakkari’nin Yükeskova ilçesine bağlı Dilektaşı köyüne getirildi. Burada kılınan cenaze namazının ardından, Selcan Bağış ile çocukları yan yana açılan mezarlara gözyaşları arasında toprağa verildi.

‘ENKAZDAN KENDİ ELLERİMLE ÇIKARTTIM’

Kızını ve torunlarını kendi elleriyle ekiplerle birlikte enkazdan çıkarttığını belirten Abuzeyt Yalçın, “Kızım ve torunlarımın 4 katlı binanın enkazında birbirlerine sarılı halde kendi ellerimle çıkarttım. Allah kimseye böyle acı vermesin. Damadım gece vardiyasında çalışıyordu. O da ailesinin telaşına kapıldı. Ben kızımı ve çocuklarımı memleketime getirdim. Damadım da ailesini kurtarmak için orada kaldı.” dedi.

‘DUYAR DUYMAZ HATAY’A GELDİM’

Selcan Bağış’ın kuzeni Eyyüb Yalçın ise “Antalya’da çalışıyorum. Olayı duyar duymaz Hatay’a hareket ettim. Amcalarımla birlikte Selcan’ın yaşadığı İskenderun ilçesine vardık. 12 saatlik bir çalışmanın ardında Selcan ve çocuklarını birbirlerine sarılı şekilde enkazın içinde çıkartarak, bugün de memleketi Yüksekova Dilektaşı köyünde aile mezarlığında defnettik” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir