İptal edilen KPSS’ye girenler yeniden ücret ödeyecek mi? ÖSYM açıkladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 31 Temmuz’da yapılan ve iptal edilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ile ilgili yeni bir açıklama daha yaptı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye, KPSS‘nin iptal edilmesini konuşuyor. Konuyla ilgili ÖSYM Başkanlığı sosyal medya hesabından yeni yapılan açıklamada, “Yeni KPSS takvimi 17 Eylül 2022’de başlayacaktır. Sınavı iptal edilen KPSS adaylarından girecekleri yeni sınavlar için herhangi bir ücret talep edilmeyecektir” ifadeleri kullanıldı.

Geçtiğimiz pazar günü gerçekleşen KPSS’nin sorularının sızdırıldığı yönündeki iddiaların ardından soruşturmalar başlatılmış, ÖSYM Başkanı görevden alınmış ve yeni atanan ÖSYM Başkanı KPSS’nin iptal edildiğini duyurmuştu.

YENİ TAKVİMİN DUYURULACAĞI TARİH AÇIKLANDI

ÖSYM, bugün yeni KPSS takviminin açıklanacağı tarihi duyurdu.

KPSS sınavının iptal edilmesinin yankıları sürerken, ÖSYM Başkanlığı’nın resmi Twitter hesabından yeni bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, “31 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleşen 2022-KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınavları iptal edilmiştir. ÖSYM sınav takviminde yer alan; 2022-KPSS Lisans Alan ve 2022-KPSS Lisans Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavları ileri bir tarihe ertelenmiştir. Yeni KPSS takvimi 17 Eylül 2022’de başlayacaktır. Sınavı iptal edilen KPSS adaylarından girecekleri yeni sınavlar için herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Adaylar sınav merkezi değişikliği taleplerini AİS üzerinden gerçekleştirebileceklerdir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

 

İptal edilen KPSS’ye girenler yeniden ücret ödeyecek mi? ÖSYM açıkladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.