Instagram, şikâyetlerin ardından TikTok benzeri değişikliklerden vazgeçti

Popüler sosyal medya uygulaması TikTok'u hatırlatan değişiklikler ile ilgili geçici olarak geri adım atan Instagram CEO'su, "Başarısız olmuyorsak, cesur düşünmüyoruz demektir" dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sosyal medyada YouTube ve Instagram, kısa videolarda TikTok ile rekabet etmenin yollarını arıyor.

YouTube shorts uygulamasını devreye alırken, Instagram 15 dakikadan kısa videoların da Reels olarak paylaşılabileceğini duyurdu.

TİKTOK’A BENZEYEN DEĞİŞİKLİKLER ASKIDA

Ancak Instagram, daha çok rakip TikTok’a benzeyen bazı değişiklikleri geçici olarak duraklatma kararı aldı. Açıklamayı, platformun CEO’su Adam Mosseri yaptı.

Planlanan değişiklikler, Kylie Jenner ve Kim Kardashian gibi çok takipçili içerik oluşturucular da dahil olmak üzere, uygulama kullanıcılarından yaygın tepkiler alıyordu.

HAYAL KIRIKLIĞINA NEDEN OLDU

Kullanım verilerine işaret eden Mosseri, Instagram’ın bazı kullanıcılara sunulan tam ekran görünümüne geçişi gibi, yeniden tasarım konusunda “insanların hayal kırıklığına uğradığını” söyledi.

Buna göre Instagram, söz konusu işlev iyileştirilinceye kadar kullanıcılara akışlarında geçici olarak daha az önerilen içerik gösterecek.

INSTAGRAM CEO’SU: RİSK ALDIĞIMIZ İÇİN MEMNUNUM

Şikayetlere rağmen Mosseri, uygulamanın markalardan ziyade kullanıcıların aile üyelerinden ve arkadaşlarından gelen içeriklere öncelik verdiğini belirtti.

Instagram CEO’su, uygulamanın tasarlanma şeklinin, daha fazla video izleme eğilimi üzerinde “çok az” etkisi olduğunu dile getirerek, şöyle dedi:

“Risk aldığımız için memnunum. Arada bir başarısız olmuyorsak, yeterince büyük veya yeterince cesur düşünmüyoruz demektir.”

 

Instagram, şikâyetlerin ardından TikTok benzeri değişikliklerden vazgeçti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.