İngiltere’de hayvan hakları savunucuları Nusret’i bastı

İngiltere'de hayvan hakları savunucusu olan Animal Rebellion adlı grubun üyeleri, başkent Londra'nın merkezindeki Nusr-Et restoranına düzenledi. Protestocular, çalışanlar tarafından dışarı atıldı.

featured

İngiltere’de Animal Rebellion adlı hayvan hakları savunucusu aktivist grup, Londra’nın merkezindeki Knightsbridge’de yer alan Salt Bae lakabıyla tanınan Nusret Gökçe’ye ait Nusret restoranına baskın yaptı.

‘BOZUK BİR SİSTEMİN SİMGESİ’

Dün yerel saatle 18.00 sularında restorana baskın yapan aktivist grup, önceden rezerve edilmiş masalara oturarak restoranı protesto etti.

https://twitter.com/bisesvartv/status/1599518930011271168?s=20&t=C_7W0EUP98BK-H4glxNLXw

DIŞARI ATILDILAR

Nusr-Et’i “bozuk bir sistemin simgesi” olduğu için hedef aldıklarını aktaran protestocular, yaklaşık 1 saat sonra Nusr-et personeli tarafından restorandan dışarı atıldı.

https://twitter.com/nughaber/status/1599511753171214338?s=20&t=C_7W0EUP98BK-H4glxNLXw

‘ALTIN KAPLAMA BİFTEK’

Aktivist grup tarafından yapılan açıklamada, “bitki bazlı bir gıda sistemi” çağrısında bulunuldu. Animal Rebellion üyesi Ben Thomas, Nusr-Et’e yaptıkları baskın hakkında, “Bunun gibi restoranlar bozuk bir sistemin simgesi. Şu anda İngiltere’de iki milyon insan gıda bankalarına bel bağlarken, influencer şefler altın kaplama biftekleri bin sterlinin üzerinde satıyor” dedi.

Metropolitan Polisi protestonun bildirildiğini ancak grubun memurlar gönderilmeden önce restorandan ayrıldığını söyledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir