İngiltere’de 74 yaşındaki din görevlisi John Jeffs’e ‘süpürge ile ilişkiye girdi’ cezası

İngiltere'de bir kurumda din görevlisi olarak çalışan 74 yaşındaki John Jeffs, elektrikli süpürgeyle ilişkiye girerken yakalandığı için para cezasına çarptırıldı.

featured

Avrupa’da din görevlilerinin adının karıştığı skandallara bir yenisi eklendi. İngiltere‘de yüksek işlevli otizm ve ilişkili rahatsızlıklara sahip olan çocuklar ile genç yetişkin ebeveynlerinin gittiği Hristiyan inancına dayalı Parents Talking Asperger’s adlı kurum sıra dışı bir olaya sahne oldu.

Independent’ta yer alan habere göre, “Elektrik süpürgesiyle cinsel ilişkiye girmekle suçlanan” 74 yaşındaki John Jeffs, görgü tanığının söylediklerine göre, eylem sırasında neredeyse çıplak ve sadece kadın külotlu çorabı giymiş halde bulunuyordu.

Mahkemede olay anını anlatan görgü tanığı, Jeffs’in karanlık bir odada penisini elektrik süpürgesine soktuğuna tanık olduğunu söyledi.

Jeffs, Northampton Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada “uygunsuz teşhirden” suçlu bulundu. Temiz bir sicile sahip olan Jeffs’e 18 aylık bir sosyal görev verildi ve “seks suçlusu” sicilini imzalaması emredildi.

Öte yandan, mahkeme Jeffs’in seks eylemine tanık olan mağdura 200 sterlin tazminat ve mahkeme masrafları için de 845 sterlin ödemesine hükmetti.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir