İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğini övdü

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya-Ukrayna Savaşı nedeniyle patlak veren küresel tahıl krizini çözmek için yürüttüğü liderliği övdü. Açıklama İngiltere Başbakanlık Ofisi tarafından yapıldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tahıl krizindeki liderliğine övgü geldi.

İspanya’nın başkenti Madrid’teki NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı dahilinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İngiltere Başbakanı Boris Johnson bir araya gelmişti. Görüşmenin ardından İngiltere Başbakanlık Ofisi tarafından yapılan açıklamada, Johnson’ın Türkiye’nin İsveç ve Finlandiya’nın muhtemel NATO üyeliğine yeşil ışık yaktığı dün imzalanan ortak memorandumdan memnuniyeti ifade edilerek, “Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya katılımı, bizi daha tehlikeli bir on yıl beklerken ittifakı daha da güçlendirecek” denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile görüştü

“DÜNYADA İNSANİ KRİZ MEYDANA GELDİ”

Johnson’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya-Ukrayna Savaşı nedeniyle patlak veren küresel tahıl krizini çözmek için yürüttüğü liderliği övdüğü aktarılan açıklamada, “Başbakan, Başkan Putin’in Ukrayna limanlarına yönelik devam eden ablukasının hem Ukrayna’da hem de dünyada uluslararası bir insani kriz meydana getirdiğini vurguladı” denildi.

İngiliz The Economist dergisi: ‘Erdoğan eve zaferle dönüyor’

“İKİ ÜLKE ARASINDAKİ TİCARET GELİŞECEK”

Açıklamada, Erdoğan ve Johnson’ın başta teknoloji ve enerji olmak üzere İngiltere-Türkiye ilişkilerinin derinleştirilmesini ele aldıkları aktarılarak, liderlerin iki ülke arasındaki ticari hareketliliği daha da geliştirecek, hem İngiltere hem de Türkiye için istihdam oluşturacak ve ekonomik büyümenin artmasına yardımcı olacak önlemleri ele alma konusunda anlaştıkları belirtildi.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğini övdü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.