İmamoğlu’ndan Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Başkanı Yuvanidis’e fırça: ‘Beni kovmaya gücünüz yetmez’

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Balıklı Rum Hastanesi'nın vakıf başkanı Konstantin Yuvanidis’i telefonla arayarak fırça çekmesi, sosyal medyada tepki çekti.

featured

Geçtiğimiz hafta büyük bir yangın atlatan Balıklı Rum Hastanesi’nın vakıf başkanı Konstantin Yuvanidis, Sabah gazetesinden Tuba Kalçık’a konuştu. Yuvanidis, “Allah devletimizden razı olsun. Cumhurbaşkanımız bizi hiç yalnız bırakmadı. Önce Allah’a sonra Recep Tayyip Erdoğan’a minnettarım” diye konuştu.

Balıklı Rum Hastanesi’ndeki yangınla ilgili soruşturma başlatıldı!

Röportajı okuyan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise Yuvanidis’in sözlerine sinirlenerek, Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Başkanı’nı açık açık tehdit etti.

Kundaklanmaya dair şüphesi olduğunu belirten Yuvanidis, 20-25 milyonluk hasarın söz konusu olduğunu, ancak can kaybının yaşanmamasının kendisi için en önemli şey olduğunu söyledi. Bu yangını 15 Temmuz’a benzettiğini söyleyen Yuvanidis, “O gece nasıl insanlarımız demokrasisini korumak için sokaklara inip, birlik içinde mücadele ettiyse, yangında da öyle oldu, herkes yardıma koştu” dedi.

“İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yangın süreciyle ilgili bazı açıklamalar yaptı. Siz bu açıklamalara dair bir şey söylemek ister misiniz?” sorusuna da yanıt veren Yuvanidis, “Mağdur olan biziz, yangından zarar gören de biziz. O kadar üzüntü ve kargaşa içinde ilk gün teşekkür etmeyi unutmuştuk. Sonra hemen düzeltip, teşekkür ettik. İtfaiye Başkanı’na teşekkür ziyaretine gittim ama bir kare fotoğraf çektirip sosyal medyaya koymadım. Yani bu olaydan pay çıkarmaya gerek yok ki…” ifadelerini kullandı.

Yuvanidis devamında şunları söyledi:

“Yangın üzerinden kimse şov yapmamalı bence. İmamoğlu İstanbul’un belediye başkanı, her kesimin sorunlarıyla yakından ilgilenmeli. İmamoğlu bir tek yangın günü geldi, sonra gelmedi de aramadı da. Bütün partilerin başkanları yangın sonrası bizi aradı, ziyaret edenler de oldu. Bir tek Kılıçdaroğlu ne aradı ne de ziyaret etti. Bunu da bir düşünmek lazım.”

‘’BENİ KOVMAYA GÜCÜNÜZ YETMEZ’’

Röportajın ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu bugün Kostantin Yuvanidis’i aradı. Yuvanidis’e sözleri nedeniyle tepki gösteren İmamoğlu, yangından sonra birçok ekip gönderdiğini, Yuvanidis ile de telefonda görüştüğünü kendisine hatırlatarak röportajda neden bunlardan bahsetmediğini anlattı.

O anlarda Yuvanidis’i uyaran İBB Başkanının, “Orada olsaydım milleti oradan kovardım demişsiniz. Kimseyi kovmaya gücünüz yetmez, hele beni hiç yetmez” sözleri, sosyal medyada büyük tepki çekti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir