İstanbulluya zam üstüne zam yapan İmamoğlu’ndan İBB yöneticilerine 18 milyon TL’lik VIP sigorta!

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘’İstanbul nimet nimet’’ diyerek çıktığı yolda ilk başta 15 bin kişiyi işinden etti, binlerce partiliyi de belediyeye işe soktu. Suya, ulaşıma, ekmeğe zam üstüne zam yapan CHP’li İBB Belediye Başkanı İmamoğlu, üst düzey İBB yöneticileri için ise kesenin ağzını açtı, hepsine özel sigorta yaptı.

featured

CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun üst düzey yöneticileri için 18 milyon 101 bin TL’ye özel sağlık sigortası yaptırdığı ortaya çıktı.

‘’İstanbul nimet nimet’’ diyerek yola çıktıktan sonra binlerce çalışanı işinden eden İmamoğlu, partilileri İBB’de işe soktu. Takvim’deki habere göre; ekmeğe, suya, ulaşıma zam üstüne zam yapan İmamoğlu, son olarak Ray Sigorta’yla anlaşarak, 18 milyon 101 bin liraya kıyıp üst düzey İBB yöneticilerine özel sağlık sigortası yaptırdı.

İŞTE KAPSAMA ALANI

-HER TÜRLÜ MUAYENE VE GÖRÜNTÜLEME
-VİTAMİNLER
-HASTANE ÜCRETLERi
-EVDE HEMŞiRE BAKIMI
-SUNİ UZUV
-REHABiLiTASYON
-MORG MASRAFLARI
-DİŞ
-ORGAN NAKLi
-YURT DIŞINDA TEDAVi
-KUVÖZ GiDERi
-HAVA AMBULANSI
-PANDEMİ MASRAFLARI

İSTANBULLUYA ZAM YAĞMURU: ULAŞIMA YÜZDE 40

CHP yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), geçtiğimiz hafta il genelindeki ulaşım tarifelerine yüzde 40 zam yapmıştı.

Buna göre; tam bilet 7 lira 67 kuruş, öğrenci için bir basım ücreti 3 lira 74 kuruşa yükselmişti. Aylık tam abonman ücreti 602 TL’ye, öğrenci aylığı ise 109 TL’ye çıkmıştı.

SUYA YÜZDE 49.9 ZAM

Geçtiğimiz günlerde İBB ve İSKİ yöneticileri tarafından suya yapılmak istenen ve yüzde 136’a varan zamlar üzerine İBB Meclisi olağanüstü toplandı. AK Parti grubu da teklif edilen su zammının çok yüksek olduğunu, CHP’nin fırsatçılık yaptıklarını ve teklif edilen zammın gerçek maliyetlerin çok üzerinde olduğunu ifade etti. Cumhur İttifakı grubunun itirazıyla yüzde 94’lük zam teklifi yaklaşık yüzde 49.9’luk bir orana revize edilerek İBB Meclisinde kabul edildi.

HALK EKMEK FİYATINA YÜZDE 60 ZAM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Halk Ekmek fiyatına yüzde 60 zam yaparak, 1,25 liradan 2 liraya çıkardı

İBB’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “11 Şubat cuma günü itibarıyla İHE üretimi 250 gr Halk Ekmek 2 TL’den satılacaktır. Kamuoyu bilgisine sunarız.” ifadeleri kullanıldı.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir