İlk ifadesinde kokaine ‘pudra şekeri’ diyen Kürşat Ayvatoğlu’nun hafızası ikinci ifadesinde yerine gelmiş!

featured
service

Lüks aracında kokain çekerken görüntülenen ve sosyal medyada kısa sürede gündem olan Kürşat Ayvatoğlu, ikinci kez gözaltına alınmasının ardından ev hapsi şartıyla serbest bırakıldı.

AK Parti Genel Merkez personeli olduğu öğrenilen Hamza Kürşat Ayvatoğlu’nun, ortaya çıkan görüntüler sonrası parti ile ilişiği kesilmişti.

“1,5 yıldır kullanıyorum”

İlk ifadesinde kokain kullandığını reddeden Ayvatoğlu, şaka amaçlı pudra şekeri çektiğini söylemişti. Ardından gözaltında ailesi aracılığı ile bir açıklama yayınlayan şahıs, uyuşturucu kullandığını itiraf etti. Telefonundan da uyuşturucu madde görüntüleri çıkan Ayvatoğlu, Habertürk’ün haberine göre ikinci ifadesinde şunları söyledi:

“Ben uyuşturucu veya uyarıcı maddelerden esrar maddesini ve kokain maddesini tahmini olarak, 1,5 yıldır kullanmaktayım. Kullanmış olduğum esrar maddesini genelde arkadaş ortamında para karşılığı olmadan kullanmaktayım. Ancak kokain maddesini tam olarak tanımadığım arkadaş ortamından Ayhan olarak bildiğim 35 yaşındaki erkek şahıstan alıyordum. 1 gram civarında kokain maddesini 500 TL karşılığında satın almaktayım.”

“Kimseye uyuşturucu satmadım”

Ben para karşılığı hiç kimseye uyuşturucu madde temin etmedim. Ben bu şahsa (Y.M., sosyal medyada yayımlanan görüntüleri paylaşan) herhangi bir şekilde uyuşturucu satışı yapmadım. Kendisiyle buluştuğumuzda içmek için yanımda bulunan kokain maddesini ortak kullanıyorduk. Bu olay 2-3 defa oldu. Bunun karşılığında ben şahıstan para istemedim. O da bana para teklif etmedi. Kastamonu’da herhangi birine para karşılığı ya da parasız uyuşturucu madde götürmedim.

“Videonun tamamı izletilince hatırladım”

Bu videodaki kokain maddesini kullanan şahıs benim. Daha önceki ifademde ben bu maddeden pudra şekeri olarak bahsetmiştim. Ancak videonun tam hali emniyette izletilince, olayın geçen yıl Kastamonu’da yaz aylarında yaşandığını hatırladım. Araçta arkadaşlarımla kokain kullandık. Videonun çekildiğinden haberim yoktu. Ben çekmedim. Bu videoyu çeken ve atan suç işlemiştir. Ben bu olayda mağdurum.”

İlk ifadesinde kokaine ‘pudra şekeri’ diyen Kürşat Ayvatoğlu’nun hafızası ikinci ifadesinde yerine gelmiş!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir