İhraç edildikten sonra vinç altında can veren KHK’lı akademisyen Mustafa Çamaş göreve iade edildi…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Munzur Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Biyomühendislik Bölümünde çalışırken 1 Eylül 2016’da 672 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevden alınan Doç. Dr. Mustafa Çamaş, 22 Mart 2021 tarihinde Samsun Organize Sanayi Bölgesi’nde çalıştığı fabrikada halatı kopan vinç kolunun altında kalarak hayatını kaybetmişti.

Göreve iade edildi

Doç. Dr. Mustafa Çamaş’ın öldükten sonra görevine iade edildiği ortaya çıktı. Çamaş’ın ölümünden sonra göreve iadesi sosyal medyada kendisi gibi KHK’lı arkadaşları tarafından duyuruldu.

Uluslararası makaleleri ve çalışmaları vardı

Alanında birçok bilimsel araştırma yapan Çamaş’ın makaleleri uluslararası Science Citation Index’ine de girmişti. Çamaş’ın 24 uluslararası yayını, 233 de atıfı vardı.

“Nikel oksit ve kobalt oksit nano partiküllerinin deniz suyundaki Artemia salina’lara toksisitesi” ve “Tatlısu çipurasının (Oreochromis niloticus) demir oksit nano partiküllerine kronik maruz bırakılması: Partikül yapısının birikme, atım, hematoloji ve bağışıklık tepkilerine etkileri” Doç. Dr. Çamaş’ın parçası olduğu makaleler arasında yer alıyor.

İhraç edildikten sonra vinç altında can veren KHK’lı akademisyen Mustafa Çamaş göreve iade edildi…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.