İETT’den İstanbulluları üzecek haber! Ulaşıma en az yüzde 50 zam geliyor

İETT Genel Müdürü Alper Bilgili İETT Kağıthane garajında basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan İETT Genel Müdürü Bilgili, "UKOME'ye bir öneri gelecek ve bu rakam yüzde 50'nin altında olmayacak." şeklinde konuştu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İETT Genel Müdürü Alper Bilgili İETT Kağıthane garajında basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan İETT Genel Müdürü Alper Bilgili’ye “Toplu ulaşıma zam yapılacak mı?” diye soruldu. Bilgili’nin yanıtı İstanbulluları üzecek cinsten.

“YÜZDE 50’NİN ALTINDA OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM”

Meslek gruplarının zam talebi olduğunu belirten Bilgili, “2 büyük kapsamlı meslek örgütleri ile yapılan toplantıda bütün meslek grupları yüzde 50 ile yüzde 100 arasında değişen oranlarda fiyat artışı talebinde bulundular. Belediye de sektörlerden gelen bu taleplere kayıtsız kalamaz diye düşünüyorum. İlk UKOME’de gündeme bununla ilgili bir öneri gelecektir ve bu rakamın da yüzde 50’nin altında olacağını düşünmüyorum” dedi.

CHP’Lİ 11 BELEDİYEDEN ZAM AÇIKLAMASI

CHP’nin 11 büyükşehir belediye başkanı, geçtiğimiz hafta ortak bir açıklama yapmış ve artan akaryakıt, elektrik ve personel maliyetleri nedeniyle toplu taşıma ücretlerinde ciddi bir artışın kaçınılmaz olduğunu söylemişti. “Toplu taşımada kullanılan akaryakıttan ÖTV alınmaması” taleplerinin merkezi idare tarafından duymazdan gelindiğini belirten CHP’li başkanlar, “Üzülerek ifade ederiz ki, elimizde olmayan nedenlerle bu artışları vatandaşlarımıza yansıtmak durumunda kalacağız” ifadelerini kullanmıştı.

Iett

İstanbul’da EKO felaket! Normal havada bile gidemeyen İETT otobüsleri, karlı yollarda çileye dönüştü

 

İETT’den İstanbulluları üzecek haber! Ulaşıma en az yüzde 50 zam geliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.