İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan sığınmacı provokatörlerine uyarı: Operasyon çocuklarını deşifre edeceğiz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, son dönemde artan mülteci gerilimi için provokasyon değerlendirmesinde bulundu. Bakan Soylu: "Kim kimin adamı hepsini tespit ettik. Operasyon çocuklarını deşifre edeceğiz." dedi.

featured

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sığınmacılar üzerinden yürütülen provokasyonların sebebinin 2023 seçimleri olduğunu söyledi.

Bakan Soylu, TGRT Haber’de Ankara Temsilcisi Ercan Gürses’in konuğu oldu.

Bakan Soylu canlı yayında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

“DÜNYANIN EN GÜÇLÜ GÖÇ AKINI”

Soylu, mülteciler konusuna da değindi.

Dünya tarihinin en büyük göç hareketlerinden birin yaşandığını belirten İçişleri Bakanı Soylu, provokasyona işaret etti.

“KİMİN OPERASYON ÇOCUĞU OLDUĞU ÇÖZDÜK”

Soylu, “Hepsini çözdük. Kimlerin operasyon çocuğu olduğunu, kim kimin adamı olduğunu hepsini çözdük. Operasyon çocuklarını deşifre edeceğiz. Bu provokasyonları sebebi 2023 seçimleri. Kim istila yapacakmış, bunu yapmak mümkün mü?

Hakikaten dışarıdan da uğraşılıyor ama içeriden de çok büyük bir şekilde bir gayret sarfediliyor. Dışarıdan ve içeriden saldırı var. Bunun sebeplerini de söyleyeyim. Bunun sebeplerinden birincisi, 2023 yılında seçim var. Peki siyasi partiler ne yapması lazım?

“İKTİDARI DEJENERE ETME ÇABASI”

Bu durumu dejenere etmeleri lazım. 2019’da dejenere ettiler. 2019’da bu durumu kullanan siyasi partiler bazı belediyeleri kazandı. Göçmenler konusunda ne yaptılar? Sıfır…

Şimdi unuttular. Şimdi 2023 seçimleri geldi. Ne yapmaları lazım? AK Parti ve Cumhur İttifakı’nı zora düşürecek, etraftaki ülkelerden ve dünyadan kaynaklanan sorunların istismarını ortaya koyabilecek.

Şöyle sorumsuz davranacak: ‘Göndereceğiz, ölürse ölsünler…’ Bu coğrafyayı biliyor musun? Genel başkanlık yapıyorsun” diye konuştu.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir