İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehit Cengiz Yiğit’in kızını teselli etti

Cezaevi aracına yönelik bombalı saldırıda şehit olan infaz koruma memuru Cengiz Yiğit’in cenaze töreninde ağlayan şehit kızını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Senin baban bir kahraman yavrum” diyerek teselli etti.

featured
service

Bursa’da cezaevi aracına yönelik bombalı saldırıda şehit olan infaz koruma memuru Cengiz Yiğit (36), Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun da katıldığı cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı. Tören sırasında şehidin 7 yaşındaki kızı gözyaşlarına boğuldu.

“SENİN BABAN BİR KAHRAMAN YAVRUM”

Şehit kızının ağladığını gören İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ağlayan şehit kızının yanına giderek başını okşayıp “Senin baban bir kahraman yavrum.” diyerek teselli etti.

Bakan Soylu’nun da duygusal anlar yaşadığı görüldü.

Şehit Yiğit’in naaşı tören alanına geldiğinde sevenleri gözyaşlarını tutamadı.

EŞİ VE ÇOCUKLARI SON KEZ TABUTA SARILDI

Şehidin eşi ve çocukları son kez tabuta sarıldı.

soylu 6837

Bursa Adliyesi önündeki törende konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, teröristlerin inlerine girmeye, yaptıklarının hesabını sormaya ve terörü bitirmeye kararlı olduklarını belirtirken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da terör örgütünün terörle mücadelede elde edilen büyük başarılardan sonra kendini ispat etmeye çalışacağını, birçok eylemi oluşmadan engellediklerini dile getirdi.

soylu 1333soylu 4733 soylu 8519

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehit Cengiz Yiğit’in kızını teselli etti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir