İçişleri Bakanı Soylu’dan, Kılıçdaroğlu’na füze gibi göndermeler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Göç İdaresi ile ilgili sorduğu soruların muhatabının Göç Başkanlığı olmadığını vurgulayarak, CHP liderine ders niteliğinde bir cevap verdi.

featured

Bakan Soylu, Kılıçdaroğlu’nun cehaletinin dayanılmaz olduğunu kaydederek, ‘’Aday adaylığını tarif ederken “Devleti iyi tanıması gerekiyor.” diyorsunuz ya, anlaşılan 2 Belediye Başkanın dengeni bozmuş.’’ dedi.

”YAMAKLARIN BULSUN”

İsim vermeden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, Kılıçdaroğlu’nun dengesini bozduğunu kaydeden Bakan Soylu, ‘’Aday adaylığını tarif ederken “Devleti iyi tanıması gerekiyor.” diyorsunuz ya, anlaşılan 2 Belediye Başkanın dengeni bozmuş. Göç idaresi ile ilgili sorduğun 3 sonun da muhatabı Göç Başkanlığı değil. Vatandaşlık sorusunun muhatabı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü. Diğerlerinin muhataplarını da “yamakların” bulsun.’’ ifadelerini kullandı.

BOMBA BÜYÜKELÇİ GÖNDERMESİ

Geçtiğimiz haftalarda 6 muhalefet partisi ile yapılan toplantıda yayınlanan 6’lı ittifak bildirisinin Kılıçdaroğlu’nun talebiyle yabancı bir büyükelçi tarafından düzeltildiğini söyleyen Bakan Soylu, ‘’6’lı masa metnini hangi büyükelçi düzeltti?’’ ifadelerini kullanmıştı.

Bakan Soylu’nun gündeme getirdiği büyükelçi olayıyla ilgili Yenişafak Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Likoğlu, bügünkü köşe yazısında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun altılı masa bildirisini düzelttirmek için Alman büyükelçiye gönderdiğini iddia etmişti.

İçişleri Bakanı Soylu, Kemal Kılıçdaroğlu’na ikinci defa sordu: 6’lı masa metnini hangi büyükelçi düzeltti?

Balkan Soylu da bugün yaptığı paylaşımında Kılıçdaroğlu’na adeta füze gibi göndermelerde bulunarak, ‘’Soruları düzelttirmek için aynı büyükelçiye gönderebilirsiniz.’’ dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamıştı! 6’lı masa bildirisini düzelten büyükelçi ortaya çıktı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir