Oğlu Ahmet Tatlıses mallarına şerh koydurmuştu! İbrahim Tatlıses konserde ateş püskürdü

Usta sanatçı İbrahim Tatlıses ile büyük oğlu Ahmet Tatlıses arasında sular durulmuyor. Tatlıses, hayranlarıyla bir defa daha Kuruçeşme'de bir araya geldi. Son dönemlerde ilk eşi Adalet Hanım ve büyük oğlu Ahmet ile sorun yaşayan Tatlıses, konser esnasında adeta ateş püskürdü...

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İbrahim Tatlıses, “Akli melekeleri yerinde değil, vasi atansın” diye kendisine dava açan büyük oğlu Ahmet’i konseri sırasında sevenlerine şikayet etti: “Aklım yerinde olmasa bu kadar şarkıyı nasıl ezbere bilirim?” dedi.

Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses, Paraf Kuruçeşme Açıkhava Konserleri kapsamında önceki akşam 6. kez konser verdi. Hayranları, sanatçıyı dinlemek için Kuruçeşme’den Ortaköy Meydanı’na kadar kuyruk oluşturdu.

HAYRANLARI SAHNEDE

Bodrum, Çeşme ve ardından Kuruçeşme’de üç gün üst üste konser veren usta sanatçı, “Görüyorum ki siz bu yorgunluğa değiyorsunuz” dedi. Konserde bir ara, sevgilisine evlenme teklif etmek isteyen hayranını sahneye çağıran Tatlıses, genç adam “Sevdiğime en sevdiğim insanın önünde evlenme teklif etmek istedim” deyince duygusal anlar yaşadı.

Konser sırasında sevenleriyle dertleşen usta sanatçı, geçtiğimiz günlerde kendisine vasi davası açan büyük oğlu Ahmet Tatlı’ya ise ateş püskürdü: “Bana akli dengesi yerinde değil diyorlar, be gerizekalılar, aklı yerinde olmayan birisi bu kadar şarkıyı ezbere bilir mi?”

NE OLMUŞTU?

İbrahim Tatlıses’in Babalar Günü’nde yaptığı paylaşım sonrası Adalet Sara ve Ahmet Tatlıses’den göndermeli paylaşımlar gelmişti.

Paylaşımlar sonrası İbrahim Tatlıses eski eşi Adalet Sara ve oğlu Ahmet Tatlıses hakkında sert ifadeler kullanmıştı.

Tatlıses, eski karısının büyü yaptığını ve ilişkisinin bu sebeple bittiğini iddia etmişti.

Ünlü türkücü aynı zamanda büyük oğlunun ihanetine uğradığını söyleyerek “Vurulduğumda kasayı boşalttı” iddiasında da bulunmuştu.

Babasının açıklamalarının ardından ‘Akıl sağlığı ile ilgili şüphelerim artmıştır’ diyen Ahmet Tatlıses, soluğu mahkemede almıştı.

Ahmet Tatlıses babası İbrahim Tatlıses’e vasi atanması için dava açmıştı.

Mahkeme, İbrahim Tatlıses’in taşınmaz varlıklarına şerh konulmasına karar vermişti.

Yaşanların ardından İbrahim Tatlıses’i şoke eden bir gelişme daha yaşandı.

Ahmet Tatlıses ve İbrahim Tatlıses yeniden karşı karşıya geldi.

Ünlü türkücü, davanın ardından mahkemeye başvurarak korunma talebinde bulunmuştu.

Ancak mahkeme, taraflar arasındaki olayların magazin basınına yansıyan ve maddi çekişmelerden kaynaklı olaylar olduğu gerekçesiyle korunma talebini reddetti.

Usta sanatçı İbrahim Tatlıses ve oğlu Ahmet Tatlıses arasında sular durulmuyor. Adeta baba-oğul arasına kara kedi girdi.

Uzun süredir araları bozuk olan baba-oğul, geçtiğimiz günlerde sosyal medyadan birbirlerine sert ifadeler kullanmıştı.

İbrahim Tatlıses katıldığı bir programda oğlu hakkında ağır cümleler sarfetmişti.

‘AKIL SAĞLIĞINDAN ŞÜPHELERİM VAR’ DİYEREK MAHKEMEYE BAŞVURDU

Yaşanan bu olayların ardından Ahmet Tatlıses’ten flaş ve bir o kadar da beklenmedik bir hamle gelmişti. ‘Babamın akıl sağlığı ile ilgili şüphelerim var’ diyen Ahmet Tatlıses mahkemeye başvurmuştu.

VASİ TAYİN EDİLMESİNİ İSTEDİ

İbrahim Tatlıses’in “vurulduğum gün kasayı boşalttı” diye suçladığı oğlu Ahmet Tatlıses, mahkemeye başvurarak babasına vasi tayin edilmesini istemişti.

GEREKÇESİNİ DE AÇIKLADI

Ahmet Tatlıses’in gerekçesi ise; İbrahim Tatlıses’in yaşam kalitesini ve kazanımlarını korumak olarak belirtilmişti. ( Vasi: Bir yetimin ya da akılca zayıf birinin malını, mülkünü yöneten kimse)

“ÇEVRESİNDEKİ AİLEDEN OLMAYAN ART NİYETLİ ŞAHISLAR…”

Dilekçede ise, “Müvekkil Ahmet Tatlıses , babası İbrahim Tatlıses ile aralarında özellikle son dönemde kamuoyuna yansıyan İbrahim Tatlıses tarafından yöneltilen haksız suçlamalar ve ağır ithamlar sonucunda babasının, çevresindeki aileden olmayan art niyetli şahıslar tarafından ciddi bir biçimde yanlış ve düşmanca yönlendirildiği bu durumun farkında olmayıp doğru olanı tahlil edemediği düşüncesine kapılmıştır.

Sn İbrahim Tatlıses’in yaşam kalitesini ve elde edilen kazanımlarını korumak amacı ile TMK 405-406 maddeleri gereğince kısıtlanması ve buna bağlı olarak İbrahim Tatlıses’ten maddi ve manevi menfaat sağlaması mümkün olmayan Mahkeme tarafından belirlenecek bir kişinin kendisine vasi olarak atanması talepli dava açmış bulunmaktayız. Bahse konu olay ile ilgili gelişmelerden kamuoyu bilgi sahibi edilecektir.” İfadeleri yer almıştı.

Usta sanatçı İbrahim Tatlıses ile 45 yıl önce boşandığı eşi Adalet Sara’dan olan büyük oğlu Ahmet Tatlıses, arasında sular durulmuyor. Uzun süredir araları bozuk olan baba-oğul, sosyal medyadan birbirlerine sert ifadeler kullanmıştı. İbrahim Talıses katıldığı bir programda oğlu hakkında ağır cümleler sarfetmişti. Ahmet Tatlıses de babasının sözlerinin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapmıştı.

Bir süredir oğlu Ahmet Tatlıses ile arası açık olan İbrahim Tatlıses, Babalar Günü’nde sosyal medya hesabından ‘Baba candır babanın kıymetini bilmeyenler ahmak oğlu ahmaktır’ mesajını paylaşmıştı.

Sitem dolu mesaja Tatlıses’in eski eşi Adalet Sara’dan ‘Bugün Babalar Günü’ymüş… Hangi babaların günü kutlu olsun; Anneden öksüzüne anne olmuş, çıkarına uçkuruna el uğruna evladını feda etmeyenlerin! Kız-oğlan, üvey-öz ayrımı yapma-dan sevgisini kuruşunu pay edenlerin…

‘Namus davası’ diye annesine, kızına, karısına hayatı zindan etmeyenlerin! Evladının derdiyle dertlenen, mutluluğuyla mutlananların. Kendisi ferahlık içinde, evladını bedbahtlıkla yaşatmayanların. Kendisinin olmasa da, baba şefkatiyle evladıymış gibi evlat büyütenlerin. Bugün Babalar Günü’ymüş… Hangi Babaların günü kutlu olsun? Hayat yükü omuzunda olan… Babadan yetim kalmışların, baba gibi baba olanların ve… Baba gibi annelerin günü kutlu olsun’ cevabını vermişti.

Eski eşine ve oğluna sitem eden Tatlıses canlı yayında şok eden açıklamalarda bulunmuştu. İbrahim Tatlıses şöyle konuşmuştu:

“45 senedir ayrılmışım 45 senedir maaş ödüyorum. Bir maaş ödemesem şirketi karıştırıyorlar. Oğluna yedi dükkân verdim, hepsini batırmış neyin helalliği. Benim hiçbir evladım mağdur olmamıştır, hiçbir evladımı mağdur etmedim.

Ben hiçbir kadını mağdur etmem Perihan Savaş da olmak üzere. Ben Adalet hanımdan 45 senedir ayrıyım bir tek dini nikahımız düşmemiştir. O oğlum dediğim var ya Ahmet… En büyük ihaneti yapan o 7 tane dükkân verdim.

En güzel dükkanları batırdı, istediği her yeri verdim. Benden ne istedilerse verdim daha ne yapayım. Varımı yoğumu veriyorum, yine kurtulamıyorum. 70 yaşında adam sahneye çıkıyorum. Ne zaman çıktım, para kazanmaya başladım yine başladılar… Canıma yetti artık. Sağlığımla mı uğraşayım onlarla mı, uğraşayım ne yapayım artık. Merhamet edin bana biraz…

Hiçbir çocuğumu ihmal etmem. Bir tek en büyüğü hariç… Bir insana yedi dükkân verirsin yedisi de batar mı? Onun ismini bile duymak istemiyorum. Bodrum’dan çıktım geliyorum bana çok ağır laflar etti. Onları şimdi söylemeyeceğim.

ŞİRKETİN KASASINI BOŞALTTI

Hastaneye gitti, eğer bir damla gözyaşı döktüysem… İhanet uğradım ihanete. Ben vuruldum, direk şirkete gidip kasayı boşaltı. Niye diğer çocuklarım yapmıyor da o yapıyor?

Neden benim ellerim kasılıyor, ‘hep içime atıyorum’ diye. Adalet Hanım senin bende ne hakkın var? Üç bin lira ödüyorum, daire verdim oturuyorsun.

“BODRUM’DAKİ EVİME DOMUZ YAĞI SÜRMÜŞLER”

Bodrum’daki evime domuz yağı sürmüşler… Yoksa ben burada çekirdek ailemi kurmuştum evleniyordum. Şu an o kişi ile ayrıyım. Dünya bir tarafa o bir tarafa… Şu an aramız açık ama ben evleneceğim bütün mallarımı da o kişinin üzerine yapacağım. Ona her şey feda olsun, o benim sol yanım.

Kimse yanımda yokken o benim yanımdaydı. Bu kişi Gülçin Karakaya’dır. Aramızdaki yaş farkı hiç önemli değil, çocuklarım evlenmemi istemiyor ‘para gitmesin’ diye. Ben zamanı gelince paramı ne yapacağımı biliyorum. hepsini Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacağım.

Lütfen beni kadın düşmanı göstermeyin. Ahmet bana geldi yalvardı, ‘baba beni gel bu kadından kurtar’ dedi. Şu an evli olduğu kadın için sonra gitti barıştı.

İbrahim Tatlıses’in açıklamalarının ardından oğlu Ahmet Tatlıses, sosyal medya hesabından bir açıklama yapmıştı.

Ahmet Tatlıses’in babasına bu sözlerle yanıt vermişti:

İbrahim Tatlıses Gülçin Karakaya’dan ayrılmasını eski eşi Adalet Sara ve oğlu Ahmet Tatlıses’e bağladı: ‘Kara peçeli evime domuz yağı sürmüş’

KAMUOYUNUN DİKKATİNE

Her ne kadar aile mevzularımızı konuşmak istemesem ve bugüne kadar bu konularda açıklama yapmaya mesafeli dursam da bugün İbrahim Tatlıses’in benim, annem ve ailem ile ilgili yaptığı açıklamalar korkunç, akıl almaz ve gerçeği yansıtmayan iftiralara döndüğü için açıklama yapmam zaruri bir hale gelmiştir.

Öncelikle kendisi vurulduğu dönemde, beni kasasını boşaltmak ile suçlamıştır. Hepinizin bildiği gibi İbrahim Tatlıses’in başına bu elim olay geldiğinde ben ameliyat ve tedavi sürecinde İstanbul hatta Almanya’da dahi devamlı hastanede idim.

Evinin de bulunduğu şirkete bir kez gittim, muhasebecisi eşliğinde bende anahtarı dahi bulunmayan evi ve kasası açıldı sayım yapıldı, varlıklar’ muhasebecisi, şirket müdürü ve şirket çalışanları eşliğinde raporlanarak imzalandı. Buna o dönem herkes şahittir.

“CANIMI ORTAYA KOYDUM”

Bir diğer bahsi geçen olay kendisinin bana ‘7 dükkân verdim hepsini batırdı’ söylemi ile ilgilidir. Böyle bir durum söz konusu değildir. Mecidiyeköy ‘de 2000’lerin başında bir dükkân açtım, kendisi franchise sistemini Türkiye çapında iptal etti, işlerimizin bozulmasıyla kapattık.

Yine bu olaydan yıllar sonra bir AVM’de gıda üzerine dükkân açtım, yıllar sonra AVM’nin yüksek kira maliyetleri üzerine devir ettim. İş hayatı normları içinde gerçekleşen bu hadiseleri “ben yaptım batırdı” gibi aksettirmesini rahatsızlığına veriyorum nitekim kendisi benim yüzümden bir zarara uğramamıştır ve benim yıllardır süren kendi imkanlarımla sürdürdüğüm iş hayatım halen devam etmektedir.

Bugüne kadar kendisi bana bir ev dahi vermemiştir. Ama bana ihtiyaç duyduğu her an gözüm kapalı canımı ortaya koymuşumdur.

Eşim ve evladım Rüzgar’ın annesi Tülay Hanım ile evlenmeden önce olağan bir tartışmamızda baba-oğul dertleşmesinde bir cümleyi fazlasıyla abartarak bugün hala konuşmasına bir anlam veremediğim gibi, 15 yıl önceki bir mevzuyu gündeme getirmekteki maksadını çözmüş değilim.

Ayrıca bahsettiği gibi kendisine hiç hakaret etmedim, ağza alınmayacak sözler sarf etmedim. Zaten aylardır kendisi ile diyaloğum yok bunu da kendisi beyin tümörü ameliyatımda “görmedim, gitmedim, gözümden bir damla yaş gelmedi.” diyerek cümlelere dökmüştür. Ne kadar can acıtıcı olsa da bu davranışı ve söylemleri beni değil kendisini bağlar.

İbrahim Tatlıses ile oğlu arasındaki vasi davasında şaşırtan karar!

Buraya kadar ben yine sineye çekerdim ama değil annem kim olursa olsun dini inanışlarından ötürü kendi hür iradesiyle seçtiği kıyafet üzerinden birinin aşağılanmasına göz yumamam. Hiç kimse benim annemi ‘kara peçeli’ diyerek aşağılayamaz. Hiç kimse benim anneme ‘yılan’ diyemez. Benim annem kendi halinde, eşrafında herkesin saygı duyduğu eski bir devlet memuru ve namuslu bir kadındır.

“Domuz yağı sürdüler, sevgilime büyü yaptılar, bizi ayırdılar” gibi ardı arkası kesilmez, korkunç, utanç verici iftiraları asla kabul etmiyorum ve milyonların önünde büyü yaptılar, domuz yağı sürdüler gibi açıklamalarıyla kendisinin akıl sağlığıyla ilgili olan şüphelerim artmıştır.

Bununla birlikte İbrahim Tatlıses yıllar boyunca kiminle ne istiyorsa onu yaşamış, söylemlerinde belirttiği gibi özel hayatındaki insanlara belli mallar vermiş ve evlatları tarafından asla özel hayatına karışılmamış, tek bir ilişkisine dahi yorum yapılmamış bir insandır.

Aile meselelerinin bu denli çarpıtılarak sırf beni tahrik etmek üzerine kurgulanmasından rahatsızlık ve üzüntü duyuyorum.

Yıllarca neler yaşandığını, neler yapıldığını anlatmak bana yakışmaz, her ne olursa olsun topluma mâl olmuş bir sanatçı olarak kendisini rencide etmek istemiyorum.

Ve yalnızca üzerime atılmış bu aslı astarı olmayan suçlamalara cevap verip susuyorum. Yine kendisinin katıldığı yayında “Ölmeden önce onlara öyle bir tuzak kuracağım ki” söyleminin yorumunu da kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

 

Oğlu Ahmet Tatlıses mallarına şerh koydurmuştu! İbrahim Tatlıses konserde ateş püskürdü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.