İstanbul’da cenazeler bile yolda kaldı: “İBB cenazeyi yolda bıraktı, yardıma ilçe belediyesi koştu”

İddiaya göre yoğun kar nedeniyle İBB'nin cenaze aracı yolda kalınca araçtaki imam ve şoför cenazenin 1,5 kilometre ilerideki camiye taşınmasını söyledi. Cenaze sahipleri, Sultangazi Belediyesi'nden yardım isteyerek cenazeyi başka bir araca taşıdı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’da vefat eden yakınlarının cenazelerini alan vatandaşlar, İBB cenaze nakil aracıyla yola çıktı. Ancak son günlerde İstanbul’da etkili olan kar yağışı nedeniyle yollar kapandı.

SULTANGAZİ BELEDİYESİ’NİN ARACIYLA DEVAM ETTİLER

İddiaya göre araç yolda kalınca İBB aracındaki imam ve şoför cenazenin yakındaki bir camiye ulaştırılması gerektiğini söyledi. Durum üzerine şaşkınlık yaşayan vatandaşlar, cenazeyi servis yardımı istedikleri Sultangazi Belediyesi’nin aracına taşıdı.

“CENAZEYİ 1.5 KM İLERİDEKİ CAMİYE GÖTÜRMEMİZİ İSTEDİLER”

Yaşananları anlatan cenaze sahibi vatandaş: “Cenazeye gidecektik, kar yağışı yüzünden yollar kapandı. İmam ve şoför cenazemizi alıp bize 1,5 kilometre ilerideki camiye taşımamızı söyledi. Ben büyükşehir belediyesinin buraya kepçe ya da traktör göndermesini, yolu açmasını, yardımcı olmalarını söyledim. Arkadaşlar yapacak bir şeyleri olmadığını söylediler, 153’ü aramamı söylediler. Sultangazi Belediyesi bize yardımcı oldu. Şu an cenazemiz Sultangazi Belediyesi aracında, bu yolun bir an önce açılıp cenazemizi Mezarlıklar Müdürlüğü’ne ya da herhangi bir camiye ulaştırmamızı istiyorum” dedi.

İBB’nin kendine bile hayrı yok! Belediye binasının önü temizlenmedi, araçlar yolda kaldı…

İstanbul’da cenazeler bile yolda kaldı: “İBB cenazeyi yolda bıraktı, yardıma ilçe belediyesi koştu”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.