İBB’de çalışan PKK bağlantılı Şafak Duran’la ilgili flaş gelişme!

Bölücü terör örgütü PKK üyesi olan ve dağda elinde uzun namlulu silahlarla fotoğrafları ortaya çıktıktan sonra CHP'li İBB'ye düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan İBB Sosyal Hizmetler Uzmanı Şafak Duran, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ndeki yasal işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

featured

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Sosyal Hizmet Uzmanı olarak görev yapan Ş.D isimli kadın, terör örgütü PKK ile iltisaklı olduğu iddiasıyla belediye binasında gözaltına alınmıştı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Ş.D adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen Şafak Duran‘ın susma hakkını kullandığı ifade vermediği öğrenildi. Duran, adliyedeki işlemlerinin ardından tutuklandı.

TUTUKLANDI

Terör örgütü PKK üyeliğinden gözaltına alınan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinde (İBB) sosyal hizmet uzmanı olarak çalışan Şafak Duran tutuklandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde sosyal hizmet uzmanı olarak çalışan Şafak Duran isimli kadının, 2016 yılında Şırnak’ta PKK/KCK terör örgütü üyelerinden elde edilen dokümanlarda kırsal alanda elinde uzun namlulu silah ile çekilmiş fotoğrafı ortaya çıkmıştı.

Şafak Duran’ın terör örgütü PKK ile bağlantılı olduğu tespit edildi. 11 aydır İBB’de çalıştığı belirlenen Şafak Duran çalıştığı binada gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Şafak Duran sorgusunun ardından bu sabah adliyeye gönderildi. İstanbul Adalet Sarayı’nda savcılıktaki ifadesinin ardından tutuklanma talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen Şafak Duran, tutuklandı.

NE OLMUŞTU?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, göreve gelir gelmez ilk iş olarak AK Parti döneminde belediyede çalışan 13 bin 312 emekçiyi işten çıkarmış ardından da belediyeye 33 bin civarı işçi alımı yapmıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TBMM’deki bütçe görüşmelerinde yaptığı açıklamada Ekrem İmamoğlu döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne alınan kişilerden bazılarının terör örgütleriyle iltisaklı olduğuna dikkat çekmişti. PKK/KCK’nın dağ kadrosunda yer aldığı ve illegal eylemlere katıldığına dair kayıtları olan örgüt mensuplarının İBB’de işe alındığı belirlendi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir