İBB’nin borç batağına nasıl sürüklendiği ortaya çıktı

CHP’li yönetimin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni nasıl borç batağına sürüklediği ortaya çıktı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sabah’ta yer alan habere göre; CHP yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) günden güne zarar eden kuruluşlarında, muazzam bir kadro patlaması yaşandığı ortaya çıktı. İstanbul’un çeşitli ilçelerinde partide görev yapan ve seçim kazanamayan nerdeyse tüm isimler, İBB’de yönetici oldu. “Huzur hakkı” adı altında iştiraklerde yönetim kurulu başkanlarına 19 bin, yönetim kurulu üyelerine ise 8 bin lira aylık ek ödeme yapıldı. Bir yılda sadece 35 CHP’li üyeye ödenen tutar ikramiyeler hariç 3 milyon 600 bin liraya ulaştı. İşte detaylar:

CHP’DEN İBB’YE GEÇTİLER

BİMTAŞ’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı’na, Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı ve İBB Meclis Üyesi Resul Emrah Şahan, CHP Ataşehir eski İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ve CHP Adalar eski İlçe Başkanı Hıdır Delipınar ise yönetim kuruluna getirildi. Şahan’a aylık 18 bin 650 TL maaş, diğer üyelere 7 bin 750 TL huzur hakkı verildi.

Ibb

CHP Parti Meclisi Üyesi Gökhan Günaydın İSYÖN Başkanı olurken, CHP İstanbul eski İl Başkan Yardımcısı Ferhat Özdemir ise yönetim kurulu üyesi yapıldı. CHP Sancaktepe eski İlçe Başkanı ve İBB Meclis Üyesi Hakkı Sağlam, 14 bin TL maaşla İSPARK’a Yönetim Kurulu Başkan Vekili olurken, CHP Arnavutköy eski İlçe Başkanı Ruhi Tuncel ve CHP Çatalca eski İlçe Başkanı Halil Gök de yönetim kurulu üyesi olarak atandı.

İBB’nin borç batağına nasıl sürüklendiği ortaya çıktı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.