Rüşvet Partisi’nde bugün! CHP’li Gömeç Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Gazi Pişkin görevden uzaklaştırıldı

CHP'li Balıkesir Gömeç Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Gazi Pişkin, bir firma adına iş yapan taşeron şirketten 50 bin TL rüşvet istediği iddiasıyla görevden uzaklaştırıldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’de Hüseyin gazi Pişkin şoku yaşanıyor. Usulsüz ihaleler, imar rantları ve rüşvet çarklarıyla gündemden düşmeyen CHP’li belediyelerde skandallar bitmiyor. Yalova ve Bilecik Belediyelerinin ardından bu kez de Balıkesir’de rüşvet skandalı patlak verdi.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

CHP’li Başkan yardımcısı Hüseyin Gazi Pişkin, bir firma adına iş yapan taşeron şirketten 50 Bin TL rüşvet istediği iddiasıyla görevden uzaklaştırıldı.

320 BİN DOLARLIK RÜŞVET SKANDALI

Yalova’da iki yıl önce ortaya çıkan ve CHP’li Başkan Vefa Salman ile Başkan Yardımcısı Halit Güleç’in yargılandığı büyük yolsuzlukla ilgili davalar devam ederken, geçtiğimiz aylarda ise yine CHP’li Bilecik Belediyesinde 320 Bin Dolarlık rüşvet skandalı patlak vermişti.

Rüşvetin alındığı sırada suçüstü yapılan bu baskının yankıları devam ederken, yine CHP’li bir belediyede yine bir rüşvet skandalı patlak verdi. Balıkesir’e bağlı Gömeç Belediyesinde Başkan Yardımcılığı ve Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği görevlerini yürüten Hüseyin Gazi Pişkin, 22 Mart günü Jandarma tarafından gözaltına alınmıştı. Pişkin’in, bir firmaya iş yapan taşerondan 50 Bin TL rüşvet istediği iddiasıyla gözaltına alındığı ve ifade verdikten adli kontrol şartıyla salıverildiği öğrenildi.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

CHP’li Başkan yardımcısı Pişkin’in 50 Bin TL rüşvet istediği taşeron yetkilisinin, rüşvet görüşmesini kayda aldığı ve bu kayıtla birlikte Jandarmaya giderek suç duyurusunda bulunduğu belirtilirken, konu hakkında inceleme başlatan İçişleri Bakanlığı, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi için CHP’li Hüseyin Gazi Pişkin’i görevden uzaklaştırdı.

Rüşvet Partisi’nde bugün! CHP’li Gömeç Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Gazi Pişkin görevden uzaklaştırıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.