‘Herkes 100 lira versin öğretmene yüzük alalım’ diyen kadına tepki

24 Kasım Öğretmenler Günü yaklaşırken bu güne özel yapılan etkinlikler bazen ciddi anlamda abartılıyor. Bunun son örneği de sosyal medyada yapılan bir paylaşımla ortaya çıktı. 40 kişilik bir sınıf mevcudu olan öğretmen için sınıf annesinin, ‘’Herkes 100 lira versin öğretmene yüzük alalım.’’ dediği iddia edildi.

featured

24 Kasım Öğretmenler Günü öncesi bir WhatsApp grubunda konuşulduğu düşünülen muhabbetin görüntüleri sosyal medyada gündem oldu.

Konuşulan muhabbete göre 40 kişilik mevcudu olan sınıfta sınıf anneliği yapan bir kadının her veliden 100 TL toplayarak Öğretmenler Gününde öğretmene yüzük almak istediği anlaşıldı.

O anların görüntüleri de sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

İşte ‘’Herkes 100 lira versin öğretmene yüzük alalım’’ diyen sınıf annesi için yapılan yorumlardan bazıları;

sınıf annesi denen, aptal beyanıdır. arabasını da biz alalım ne olacak?

hakikaten sınıf annesi nedir ya? biz mezun olduktan sonra neler değişmiş neler. okul aile birliğini anladım da sınıf annesi de yeni mi çıkmış, sınıftaki öğrencilerin annesini devre dışı mı bırakıyor ne yapıyor?

insanın vereceği varsa da o üslubu gördükten sonra vermemesi gereken paradır. 100 lira verin nedir, emrediyor. çok seviyorsan sınıf öğretmenini sen kendin al.

asıl soru: sınıf babası kim?

sınıf 40 öğrencilikmiş. 4000 tl iyi para. bence yüzük yerine 2 çeyrek altın alın. hiç olmazsa değer kaybetmez

90 doğumluyum sınıf annesi denen sikko şey de bu para toplayıp öğretmene hediye alma saçmalığı da vardı. hala bi sikim ilerleyemediğimizi gösteren öneridir. öğretmene neden yüzük alıyorsunuz amk evlenme mi teklif edeceksiniz? öğretmenler alınmasın ama iş ilişkiniz olduğu biri size 100 tl dahi verse artık ona gebe kalırsınız. herkesin yaptığı iş karşılığı aldığı maaş bellidir. beğenirsin beğenmezsin azdır çoktur o ayrı ama kıyakçılığın sonucu ayakçılıktır. ayrıca bu sınıf annelerinin çocukları öğretmen tarafından hep kollanır.

24 kasım yaklaşıyor ellaaam.

krizin sınıf annelerini de vurduğunu görüyoruz. bir ara öğretmene çeyreği ilk ben almalıyım diye kasan veliler vardı. demek çeyrekten 100 liraya kadar düşülmüş.

idealist bir öğretmense alınsa bile kabul etmeyecektir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir