Help Steps uygulamasıyla adımlarınızı TEMA’ya bağışlayabilirsiniz! Help Steps uygulaması nedir, nasıl kullanılır?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’nin dört bir yanı orman yangınlarıyla boğuşuyor. TEMA Vakfı’nın başlattığı fidan bağışı kampanyasına ek olarak gün içerisinde atılan adımları sivil toplum kuruluşlarına bağış olarak yollama imkanı sunan Help Steps uygulaması hem Android hem de iOS işletim sisteminde bulunuyor.

Bunun için tek yapmanız gereken uygulamayı indirip adımlarınızı saymak. Peki Help Steps nedir, nasıl kullanılır? Help Steps ile TEMA’ya nasıl bağış yapılır? İşte detaylar…

Help Steps bağışları fidana dönüşüyor

Help Steps uygulamasının resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Adımlarımız fidana dönüşüyor! 30.07.2021 – 01.08.2021 tarihleri arasında Help Steps’te STK’lara ve spor kulüplerine gönderilen tüm adımlar yeniden yeşertilecek fidanlarımız için TEMA Vakfı kampanyasına aktarılacaktır.

Help Steps nedir?

Kullanıcılarını sağlıklı yaşama yönlendirirken bu hedefi bağış motivasyonuyla da destekleyen bir uygulama olarak karşımıza çıkan Help Steps, Erkut Venedik ve Gözde Venedik tarafından kuruldu. 2019 yılının Eylül ayında beta olarak sunulan Help Steps uygulaması, geçtiğimiz Ocak ayında ise hem iOS hem de Android platformları için kullanıma sunuldu.

Şu an için 19 kişilik bir ekip tarafından yönetilen Help Steps, oldukça ilginç bir kullanım mantığına sahip. Help Steps uygulamasını indiren kullanıcılar cep telefonları cebindeyken tüm gün her zamanki gibi yürüyor. Bu adımlar aynı zamanda bir adımsayar olan Help Steps uygulamasında birikiyor.

Temavakfi

Adımlarınızı yardım kuruluşlarına bağışlayabilirsiniz

Ardından akşam saat 24:00 olmadan kullanıcılar uygulamaya girip “Adımlarımı HS’ye çevir” butonuna basıyor ve kısa bir reklam izliyor. Bu işlemin ardından kullanıcıların adımları HS puanına dönüşüyor. Kullanıcılar isterlerse bu puanları biriktirebilir isterlerse ise ihtiyaç sahibi bireysel yararlanıcılar veya sivil toplum kuruluşlarına uygulama üzerinden bağışlayabilir.

Paylaşılan bilgilere göre Help Steps uygulaması içinde şu an için 21 farklı sivil toplum kuruluşu bulunuyor. Help Steps uygulamasının 1 yıl içinde 160 ülkeden 750 bini aşkın kullanıcıya ulaştığını da ekleyelim. 2020 yılında Aralık ayına kadar Help Steps’te 50 milyar adım çevrimi ve toplam 57.5 milyar HS bağışı yapıldı.

ANDROID İÇİN HELP STEPS İNDİR

iOS İÇİN HELP STEPS İNDİR

Help Steps uygulamasıyla adımlarınızı TEMA’ya bağışlayabilirsiniz! Help Steps uygulaması nedir, nasıl kullanılır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.