HDP’li Nuran İmir ve Hasan Özgüneş terörist cenazesine katıldı

HDP Şırnak Milletvekilleri Nuran İmir ve Hasan Özgüneş, 22 Ocak'ta etkisiz hale getirilen bir teröristin cenazesine katıldı.

featured

Şırnak’ta HDP’li vekiller terörist cenazesine katıldı. Hain terör örgütü PKK’ya karşı 22 Ocak’ta yürütülen operasyonda Evin Encü isimli kadın terörist etkisiz hale getirilmişti.

Terörist Encü’ye bugün cenaze töreni düzenlendi. Düzenlenen törene, terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP’den de katılım sağlandı.

Cenazeye HDP Şırnak Milletvekilleri Nuran İmir ve Hasan Özgüneş’in yanı sıra HDP Şırnak il ve ilçe örgütlerinden kişiler katıldı.

HDP’Lİ VEKİLLER TERÖRİSTİN CENAZESİNE KATILDI

HDP’li İmir cenazede yaptığı konuşmada, Kürt vatandaşların savaşa sürüklendiği iddiasında bulundu.

İmir, “Savaş ne kadar derinleşirse, toplum o kadar istikrar kaybeder. Savaşta ısrarları ise Kürt halkını savaş alanına sürüklemektir. Çünkü iktidarlarını ancak savaş yoluyla ayakta tutabilirler. Bu gerçek, tarihin her döneminde tekrarlanmıştır. Kürt sorunu bilinmeli ve çözülmelidir” dedi.

‘SAVAŞIN YOL HARİTASINI BELİRLEYECEK GÜCE SAHİP’

Skandal ifadelerine devam eden İmir, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘Nisan ayından bu yana en çok cenazenin verildiği yerlerden biri de Botan bölgesidir. Botan halkının duruşu tarihi bir duruştur. Bu savaşın yol haritasını da belirleyebilecek güce sahiptir.’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir