Sezgin Tanrıkulu ve Garo Paylan’dan ittifak açıklaması: ‘Ortak yolu bulacağız’

HDP'li Garo Paylan ile CHP'li Sezgin Tanrıkulu katıldıkları bir televizyon programında ittifak yapacaklarına dair açıklamalarda bulundu. Paylan, 'Bir noktada ortak yolu bulacağız' derken Tanrıkulu da 'Ortak bir kavşakta buluşacağız.' dedi.

featured

2023 yılı seçimlerine sayılı günler kaldı. Bu kapsamda, Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için siyasi partiler hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde seçim tarihi için 14 Mayıs’ı işaret etmişti.

Cumhur İttifakı‘nda seçim planlamasına yönelik adımlar atılırken, Millet İttifakı‘nda ise  adaylık tartışması sürüyor.

Öte yandan Millet İttifakı cephesinde, HDP gerginliği de yaşanıyor.

CHP VE HDP’DEN ORTAK AÇIKLAMA

İyi Parti, ittifakta HDP’yi görmek istemezken, CHP’de ise HDP ısrarı devam ediyor.

Son olarak, HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan ile CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Halk TV‘ye konuk oldu. İki isim, burada sık sık birlikte hareket etme mesajları vererek açıklamalarda bulundu.

‘ORTAK YOLU BULACAĞIZ’

Garo Paylan, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı: ‘Seçime daha çok zaman var. Hepimizin üzerine tabanın bir baskısı var. Bu ortak yolun bir noktada bulunacağına eminim.’

‘KESİNLİKLE BİR KAVŞAKTA BULUŞACAĞIZ’

Öte yandan Sezgin Tanrıkulu ise şöyle konuştu: ‘Önümüzde zaman var. Bizi izleyenler de bu konuda içlerinin rahat olabileceği sözler duymak istiyorlar. Onları rahatlatmak amacıyla söylemiyorum ama kesinlikle ve kesinlikle bir kavşakta buluşacağız. Geleceğimiz ve Türkiye için buluşacağız. İşimiz zor bunun farkındayız. Önümüzde zor bir süreç var.’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir