Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek görevi Nureddin Nebati’den devraldı!

Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yeni kabine açıklandı. Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Mehmet Şimşek bakanlıkta düzenlenen törenle görevi Nureddin Nebati'den devraldı.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz gün açıklanan yeni kabine sonrası görev devralma da başladı. Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Mehmet Şimşek bakanlıkta düzenlenen törenle görevi Nureddin Nebati’den devraldı.

Bakanı Mehmet Şimşek, ‘‘Fiyat istikrarının sağlanması temel hedef. Enflasyonunu tek hanelere düşürülmesi, yapısal dönüşümün sağlanması ülkemiz için hayati önem taşımaktadır.” dedi.

“ŞEFFAFLIK, ÖNGÖRÜLEBİLİRLİK HEDEFİMİZDİR”

Mehmet Şimşek, Hazine ve Maliye Bakanı görevini törenle Nureddin Nebati’den devraldı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in bakanlıktaki ilk sözleri ise şu şekilde:

“Sayın bakanım değerli vekil arkadaşlarım bakanlığımızın güzide çalışanları, saygı değer misafirler değerli bakanımızdan görevi devralma törenimize katılımınız için teşekkür ediyorum. Bayrak yarışında bu görevi bana tevdi eden sayın cumhurbaşkanımıza şükranlarımız arz ediyorum. Deprem felaketinin yaşandığı son bir buçuk yıllık dönemde görevini ifa eden sayın bakanımıza teşekkür ediyorum yatırım, üretim ve ihracatta önemli kazanımlar elde edilmiştir. Toplumsal refahı elde etmek hedefimizdir. Şeffaflık, öngörülebilirlik hedefimizdir. Küresel zorlukları, jeopolitik zorlukların arttığı dönemde makro iktisat politikalarını gerçekleştireceğiz. Fiyat istikrarının sağlanması temel hedef. Enflasyonunu tek hanelere düşürülmesi, yapısal dönüşümün sağlanması ülkemiz için hayati önem taşımaktadır. Merkez bankamıza enflasyonla mücadelede destek olmak temel hedefimiz olacaktır.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir