Hatay’da yeni yapılan Güçlü Bahçe City enkaza döndü! Müteahhit Servet Altaş’tan skandal savunma…

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremler sırasında Hatay’da yerle bir olan 3 yıllık 'Güçlü Bahçe City'’nin müteahhidi, Servet Altaş “Bana binayı soramazsınız” dedi.

featured

Hatay’daki yıkılan 3 yıllık sitenin müteahhiti Servet Altaş’tan şok sözler! Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremle büyük yıkım yaşanan bölgede, yeni binaların yıkılması gündem oldu.

En çok yıkımın yaşandığı illerden olan Hatay’da 2019’da tamamlanarak açılışı yapılan ve yerle bir olan Güçlü Bahçe City müteahhidi merak edilen binalardan biri olarak gündem oldu.

‘TEPKİLİ ŞEKİLDE YANIT VERDİ’

Açılışında Guinness rekoru için başvuru yaptıkları dev makası kullanmalarıyla da sosyal medyada konuşulan sitenin inşaatının Ser-Al İnşaat tarafından yapıldığı ortaya çıktı.

servet altaş hatay

Firmanın sahibi olan Servet Altaş, Sözcü’ye konuştu. Altaş’a yeni yapılan binanın yerle bir olmasının nedenini sormaya çalışırken Altaş, tepkili bir şekilde yanıt vererek, “Burada atom bombaları etkisinde deprem oldu, her yer yıkıldı, benim binam mı mesele. Bana binayı soramazsınız” dedi.

‘GÖRÜŞMEYİ SONLANDIRDI’

Gazeteci sorumluluğuyla soru sormanın görevimiz olduğunu belirtirken görüşmeyi sonlandıran Altaş’ı tekrar aradığımızda ise telefonuna ulaşılamadı. Hatay’da birçok inşaat projesinde adı geçen Altaş’ın sosyal medya hesaplarına da erişilemiyor.

Ser-Al İnşaat’ın kentte yaptığı Venüs Gold ve Mars sitesinde de yıkımlar yaşandığı öne sürülürken enkaz altında kalanların sayısına ilişkin ise net bir bilgiye ulaşılamadı. Aynı firmaya ait başka binaların da yıkıldığı iddia ediliyor.

REKORLAR KİTABINA GİRSİN DİYE DEV MAKASLA AÇMIŞLAR

Güçlü Bahçe sitesinin açılışında, o dönem ajanslara yansıyan habere göre, Ser-Al İnşaat firmasının sahibi Servet Altaş,“Güçlü Bahçe City projesini memleketimize istihdam kazandırmak için yapıyı bu aşamaya getirdik. Guinness Rekorlar Kitabı’na kazandırmak için kendi ölçümlerimizle yaptığımız 320 santimetre olan altın makasımızı yaptık. Başvurumuzu da yaptık. Bu rekoru da şehrimize kazandırdığımız için mutluyuz. Projemizi de şehrimize kazandırdığımız için mutluyuz” açıklaması yapmıştı.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir