Hasretle bekleniyordu ama çileye dönüştü! İşte Türkiye’nin dört bir yanından yağmur manzaraları…

featured
service

Son aylarda özellikle Marmara ve Ege Bölgesi’nde kuraklık tedirginliği yaşanırken, mevsimsel yağışların düşmesi vatandaşları sevindirdi. Aralıklarla yağan sağanak yağış barajların doluluk oranını da yükseltirken, dün gece saatlerinde İstanbul, Edirne, Manisa ve İzmir’de kuvvetli sağanak yağış etkisini gösterdi.

İzmir olumsuz etkilendi

İzmir’de etkili olan yağış kenti yine olumsuz şekilde etkiledi. Birçok ilçede sağanak yağış nedeniyle su baskınları meydana gelirken, Buca ve Karabağlar ilçelerinde bazı evleri su bastı, bazı araçlar ise sel sularına kapılıp sürüklendi.

izmiryagmur 1

Turgutlu’da manzara değişmedi

Turgutlu’da akşam saatlerinde etkisini arttıran fırtına ve sağanak, bazı cadde ve sokaklarda su baskınlarına neden oldu, çok sayıda araç mahsur kaldı. Mustafa Kemal, Atatürk, Albayrak ve İstasyonaltı mahallelerinde araçlar mahsur kaldı, bazı evleri su bastı. Turgutlu Belediyesi Meclis Üyesi Burhan Irk, yağışın etkili olduğu kentte belediye ekiplerinin çalışmalarını inceledi. Irk, MASKİ tarafından kalıcı çözümlerin oluşturmasını talep ettiklerini ifade etti.

yagmur1 1

Edirne Tunca nehrinde kırmızı alarm

Edirne’de Tunca Nehri’nin yola taşması sonucu aracında mahsur kalan kişiyi AFAD ekipleri kurtardı. Tunca Hudut Bölüğü askerlerine yemek götüren kişi, dönüşte Hatipköy-Büyükismailçe köyü yolunda suyun taşması nedeniyle aracında mahsur kaldı. Minibüsün yarısına kadar su dolması nedeniyle aracın üstüne çıkarak yardım bekleyen görevlinin çağrısına AFAD yetişti. Mahsur kalan kişi botla bulunduğu yerden kurtarıldı.

yagmuredirne

Edirne’de 2 gündür etkili olan sağanak yağışlar sonrası kaynağını Bulgaristan’dan alan Tunca Nehri’nde su debisi yaklaşık 20 kat artarak kırmızı alarm seviyesine ulaştı. Nehrin taşmasıyla Sarayiçi Er Meydanı da sular altında kaldı. Tunca Nehri yer yer yatağından taştı. Yerleşim bölgelerinde herhangi bir sel ve su baskını riski yaşanmazken, Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yapıldığı Sarayiçi Er Meydanı sular altında kaldı. Nehir debisinin yükselmesiyle bölgeye ulaşımın sağlandığı Kanuni ve Fatih Köprüleri de suyun içinde kalarak, yol ulaşıma kapandı.

Hasretle bekleniyordu ama çileye dönüştü! İşte Türkiye’nin dört bir yanından yağmur manzaraları…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir