FETÖ’nün ‘Türkçü’ görünümlü sosyal medya ayağına operasyon! Hande Karacasu ve Militer Doktrin yakalandı

Halkı mültecilere karşı ayaklandırmayı amaçlayan ve 15 Temmuz öncesinde çekilen FETÖ algı filmlerini andıran Sessiz İstila filmini YouTube kanalı için çeken Hande Karacasu ve Militer Doktrin isimli Türkçü görünümlü FETÖ'cü hesap yakalandı.

featured

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı, sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili bilgileri manipüle eden kısa film ve provokatif paylaşımlarda bulunan bir hesapla ilgili harekete geçti.

SAKARYA’DAKİ EVİNDE GÖZALTINA ALINDI

EGM’den yapılan yazılı açıklamada, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca kanunların verdiği yetki çerçevesinde suç ve suçlularla mücadele amacıyla internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetlerinin yürütüldüğü belirtildi.

Çalışmalar kapsamında, Youtube’de “Sessiz İstila” başlıklı kısa filmin yayınlandığı belirlenerek video içeriğinde sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili bilgileri manipüle edip gerçekleri çarpıtarak yayınladığı tespit edilen Hande Karacasu’nun Sakarya’da yakalandığı bildirildi.

15 Temmuz öncesi FETÖ propagandası gibi skandal film: Sessiz İstila!

FETÖ’CÜ MİLİTER DOKTRİN DE GÖZALTINA ALINDI

Açıklamada, Suriyeli sığınmacılar ve düzensiz göçmenlerle ilgili provokatif paylaşımlarda bulunduğu belirlenen, “Militer Doktrin@militerdoktrin1” rumuzlu hesabın yöneticisi olduğu değerlendirilen H.D’nin de İstanbul’da yakalandığı ifade edildi.

Yakalanan şüphelilerle ilgili adli işlem başlatıldığı kaydedildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir