“Hamidiye Su” markasının değiştirilmesine tepkiler çığ gibi! İBB’den trajikomik açıklama

Hamidiye Su isminin kısaltılmasına tepkiler çığ gibi. Konuya ilişkin İBB'den açıklama geldi. Açıklamada, Hamidiye Su markasının aynı isimle yola devam ettiği HMD isminin ikinci bir marka olduğu öne sürüldü. İBB’nin bu açıklaması ise vatandaşlar tarafından kabul görmedi. Vatandaşlar durumu trajikomik bulurken ikinci bir su markasına neden gerek duyulduğunun açıklanması isteniyor.

featured

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ecdada hürmetsizlik etmeye devam ediyor. Daha önce Fatih Sultan Mehmed Han’ın türbesine eli arkasında giden İBB Başkanı İmamaoğlu’na çok sert tepki gösterilmişti. Bu defa İBB, Sultan 2. Abdülhamid döneminde kurulan 125 yıllık su markası Hamidiye’nin ismini değiştirdi.

HAMİDİYE SU HMD OLDU

Marketlere HMD ismiyle gönderilen su büyük tepki çekti. İBB, tarihi markanın isminin kısaltılması sonrası durumu kurtarmak için bir açıklama yaptı. İsim değişikliğini reddeden İBB, ikinci bir marka kurdukları iddiasını ortaya attı. İBB’nin bu açıklaması vatandaşları tatmin etmezken, vatandaşın sosyal medyadaki tepkisi dinmedi.

TEVFİK GÖKSU’DAN TEPKİ: İSTANBULLULAR HER ŞEYİN FARKINDA

İBB’nin, 2. Abdülhamid döneminde kurulan tarihi markanın ismini kısaltmasına vatandaşlar kayıtsız kalmadı. İsim değişikliğine sosyal medyadan binlerce vatandaş tepki gösterdi. Yine AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Tevfik Göksu yaptığı açıklamada, “4 yılda İstanbul’a “bir bardak” yeni içme suyu kaynağı kazandıramayan İBB Başkanı bu konudaki vizyonsuzluğunu, beceriksizliğini ve çaresizliğini tarihi “Hamidiye Suyu” ismini değiştirerek kapatmaya çalışmış. İstanbullular bu vizyonsuzluğu ve çaresizliği görüyor, İstanbullular her şeyin farkında.” İfadelerini kullandı.

İBB’DEN TRAJİKOMİK AÇIKLAMA

İBB, isim değişikliğine gelen tepkiler sonrası bir açıklama yaptı. İsim değişikliği iddialarını yalanlayan İBB’nin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Hamidiye suyun adı HMD olarak değişti” iddiaları gerçek dışıdır. Tarihimizden miras Hamidiye suyun adı değişmemiştir, kimse de değiştiremeyecektir. Piyasadaki tüm güçlü ve büyük su markalarının 2. bir markası daha vardır. Her geçen gün büyüyen Hamidiye Su şirketimizde HMD isimli ikinci bir su markası piyasaya sunmuştur. Hamidiye Su üzerinden yapılan, kara propaganda faaliyetlerine ve sahiplerine itibar etmeyiniz.”

İBB’nin durumu kurtarmak için yaptığı açıklama vatandaşı ikna etmedi. İBB’nin paylaşımının altına onlarca tepki yanıtı geldi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir