Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher’i şehit eden Nasuh Çulcu’nun kan donduran ifadesi: “Kadın komiseri de vuracaktım ama onu bulamadım”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher’i yemek yediği esnada silahla 3 el ateş açarak şehit eden ve olay yerinden kaçtığı esnada görevli polislerce ayağından vurularak yaralı yakalanan polis memuru Çulcu’nun savcılıkta verdiği ifadeye ulaşıldı.

Çulcu, ifadesinde, hakkında bir kadın komiseri rahatsız ettiği gerekçesiyle görevden uzaklaştırma kararı verildiğini anlattı.

Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher, ekibindeki polis memuru Nasuh Çulcu tarafından öldürüldü!

Silahını alıp olay yerine geri dönmüş

Çulcu, bu durumu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cevher ile görüştüğünü, kendisine “Ben istifa edeceğim ve o kızı da şikayet edeceğim” dediğini kaydetti. İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cevher ile tartıştığını, kendisine hakaret ettiğini ileri süren Çulcu, polisevinden ayrıldıktan sonra açığa alındığını öğrenince silahını alıp olay yerine geri döndüğünü söyledi.

“Kadın komiseri bulamadım”

Yemekhanede tek başına oturan Cevher’in yanına giderek elindeki silahla ateş ettiğini anlatan Çulcu, “Kendimi kaybetmiştim. Öldürme amacıyla ateş etmedim. Ne yaptığımı bilmiyordum” diye savunma yaptı. Olaydan sonra elindeki tabancayla söz konusu kadın komiseri aradığını belirten Çulcu, “Karşıma çıkanlara ‘kendimi de kendisini de vuracağım’ dedim. Ancak onu bulamadım” dedi.

İfadesinin ardından cezaevine konuldu

Çulcu, polisevinden çıkarken, dışarıda bekleyen polislerce bacağından vurulduğunu sözlerine ekledi. Savcılıktaki ifadesinin ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen Çulcu, cezaevine konuldu.

Hakkari’de Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher’i şehit eden polis memuru Nasuh Çulcu tutuklandı!

Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher’i şehit eden Nasuh Çulcu’nun kan donduran ifadesi: “Kadın komiseri de vuracaktım ama onu bulamadım”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.