Hakkari’deki aşiret düğününde 5 kilo altın takılan gelin Büşra Çallı halay çekerken zorlandı

Hakkâri'de Büşra (26) ile Melih Çallı (26) çiftinin düğününde geline 5 kilo altın, damada da 5 milyon TL takıldı. Gelin Büşra’nın, takılan altınlar sebebiyle halay çekerken zorlandığı görüldü.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Pinyanişi aşiretinin ileri gelenlerinden her ikisi de Ankara’da yaşayan iş insanı Bülent Çallı’nın oğlu avukat Melih Çallı ile Naif Çallı’nın kızı inşaat mühendisi Büşra Çallı, 16 Temmuz’da başkentte yapılan düğünle evlendi. Çallı çifti için Hakkari’nin Berçelan Mahallesi’nde de 2 gün 2 gece süren düğün yapıldı. Düğüne, Hakkari, İstanbul, Antalya, Van ile İran ve Irak’tan gelen, aralarında siyasetçi, kurum amirleri ve aşiretlerin ileri gelenlerinin de olduğu yaklaşık 2 bin kişi katıldı. İş insanı Bülent Çallı ve sağdıç avukat Erol Çallı’nın düğün alanında karşıladığı davetliler, yerel sanatçıların şarkılarıyla halay çekti.

Hakkarideki Dugunde 5 Kilo Altin Takilan Gelin Halay Cekerken Zorlandi 3624 Dhaphoto1 Min

TAKI SIRASI

Yeni evlilere takı takmak için sıraya girenler, geline onlarca bilezik, cumhuriyet altını, altın kemer, gerdanlık olmak üzere yaklaşık 5 kilo altın, damada ise 5 milyon lira taktı. Gelin Büşra Çallı’nın, üzerindeki takılarla halay çekmekte güçlük çektiği görüldü.

Hakkarideki Dugunde 5 Kilo Altin Takilan Gelin Halay Cekerken Zorlandi 3624 Dhaphoto2 Min

‘DÜĞÜNÜMÜZ ŞÖLENE DÖNDÜ’

Damadın babası Bülent Çallı, oğlunun mutlu gününde kendisini yalnız bırakmayan davetlilere teşekkür etti. 16 Temmuz’da Ankara’da binlerce kişinin katılımıyla oğlunun evlendiğini, akrabalarının ısrarı üzerine Hakkari’de de düğün yaptıklarını söyleyen Çallı, “Buradaki düğünümüze de binlerin üzerinde misafirimiz geldi. Allah’a şükür hepsini iyi ağırladık ve güzel eğlendik. Düğünümüz tam bir şölene döndü. Düğünümüze katılan bütün hemşehrilerimiz, akrabalarıma ve arkadaşlarıma, dostlarıma şükranlarımı, saygılarımı sunuyorum” dedi.

Çallı çifti de mutluluklarına eşlik eden akraba ve arkadaşlarına teşekkür etti. (DHA)

Hakkarideki Dugunde 5 Kilo Altin Takilan Gelin Halay Cekerken Zorlandi 3624 Dhaphoto4 Min Hakkarideki Dugunde 5 Kilo Altin Takilan Gelin Halay Cekerken Zorlandi 3624 Dhaphoto5 Min Hakkarideki Dugunde 5 Kilo Altin Takilan Gelin Halay Cekerken Zorlandi 3624 Dhaphoto6 Min

Hakkari’deki aşiret düğününde 5 kilo altın takılan gelin Büşra Çallı halay çekerken zorlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.