2 turuncu, 1 gri terörist daha etkisiz! Hacer Suçin, Amed Ader ve Hatice Ay da cehennemde…

Eren Abluka-34 Operasyonu kapsamında 2’si turuncu, 1’i de gri listede olmak üzere 3 terörist etkisiz hale getirildi.

featured

Türk Silahlı Kuvvetleri terör örgütü PKK’ya peş peşe darbeler indirmeye devam ediyor. İçişleri Bakanlığı son olarak Eren Abluka-34 operasyonunda 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Bakanlık teröristlerin turuncu ve gri kategoride olduğunu duyurdu.

İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır’da düzenlenen Eren Abluka-34 Operasyonu kapsamında terörden arananlar listesinde 1 milyon TL’ye kadar ödülle aranan ve turuncu kategoride yer alan Dicle Botan kod adlı Hacer Suçin, Diren Wan kod adlı Aliye Kiye ve gri kategoride yer alan Amed Ader kod adlı Hatice Ay’ın etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadeler paylaşıldı;

Eren Abluka-34 Operasyonu kapsamında; Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca; Dicle ilçesi Görese Dağı kırsalında faaliyet gösteren ve eylem hazırlığında olduğu öğrenilen BTÖ mensuplarına yönelik 20 Eylül 2022 tarihinde, Jandarma SİHA ve Atak helikopteri destekli Jandarma Komando ve Jandarma Özel Harekât birliklerince yapılan operasyon neticesinde, 3 BTÖ mensubu silahları ile birlikte etkisiz hale getirilmişti.

Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin, Terör Arananlar Listesinde 1 Milyon TL’ye kadar ödülle “TURUNCU” kategoride yer alan Dicle Botan kod adlı Hacer Suçin olduğu,

Teröristlerden diğerinin, Sözde Orta Saha Amed Eyalet Karargâhında faaliyet gösteren ve Terör Arananlar Listesinde 1 Milyon TL’ye kadar ödülle “TURUNCU” kategoride yer alan, Diren Wan kod adlı Aliye Kiye olduğu,

Son teröristin ise, Sözde Orta Saha Amed Eyaleti Brüsk Alanı’nda faaliyet gösteren ve Terör Arananlar Listesi’nde 500 Bin TL’ye kadar ödülle GRİ kategoride yer alan, Amed Ader kod adlı Hatice Ay olduğu belirlendi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir