Göğüs dekoltesi yüzünden bara alınmayan Mollie Wood TikTok’tan isyan etti

featured

Birleşik Krallık’ta dikkat çeken bir olay yaşandı. 20 yaşındaki Mollie Wood, arkadaşlarıyla eğlenmek için gittiği barda, yetkililerin tepkisiyle karşılaştı.

Bar yetkilileri, Wood’un kıyafetinin çok açık olduğunu belirterek, bara girmesine engel oldu.

Sosyal medyadan isyan etti

Wood, bir erkek yöneticinin göğüs dekoltesini “bir erkeğin gömleksiz olmasına eşit” olduğu için üstünü “uygunsuz” olarak nitelendirdiğini iddia ederek sosyal medyada açıklamalarda bulundu.

“Bu şekilde servis yapamayız” dediler

Siyah, boyundan askılı, göğüs dekolteli bir kıyafet giyen genç kadın, ”Söz konusu yönetici bu şekilde servis yapamayacaklarını söyledi. Durmamız için bağırdığında barın yarısına kadar yürümüştük. ‘Buraya giremezsin, uygunsuz giyinmişsin. Böyle bir bluz giyemezsin’ diye bağırıyordu. Ben de neyin uygunsuz olduğunu sordum. O da bana ‘bir erkeğin üstsüz olması gibi bir şey bu. Üzeri çıplak olan erkekleri de buraya almıyoruz’ dedi” diyerek yaşadıklarını anlattı.

“Üst giyiyordum, üstsüz değildim”

Genç kadın o gün dört bara bir daha girdiklerini ancak böyle bir muamele ile karşılaşmadığını söyledi. ”Ona beni üstsüz bir adamla karşılaştırmanın ne kadar cinsiyetçi olduğunu söyledim. Üst giyiyordum. Üstsüz değildim” diyen kadın, yaşanılanlardan dolayı utanç duyduğunu söyledi.

500 binden fazla izlenen bir videoda Wood, ”Boğazlı bir kazak giysem bile yine göğüslerim göze çarpıyor. Çünkü büyükler. Bu konuda yapabileceğim hiçbir şey yok” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir