Gaziosmanpaşa’da TÜGVA binasına bombalı saldırı!

İstanbul Gaziosmanpaşa'da, ilk iki katında Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) bulunan 5 katlı bir binanın yanında patlama meydana geldi. Patlamada ölen ya da yaralanan olmadı. Valilik, patlamaya el yapımı zaman ayarlı bombanın neden olduğunu açıkladı.

featured
service

Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) da bulduğu binanın yanında patlama meydana geldi. Hürriyet Mahallesi Cengiz Topel Caddesi’nde ilk iki katında TÜGVA bulunan 5 katlı bir binanın yanında saat 06.30 sıralarında patlama meydana geldi.

752x395 son dakika gaziosmanpasada tugva binasinin yaninda patlama 1650522520176 2

Patlamada ölen ya da yaralanan olmazken binanın camları kırıldı. Patlama güvenlik kamerasına yansıdı. Polisin olay yerindeki incelemesi sürüyor.

C Users Turkgun23 Desktop FOTO aaaaa

Öte yandan, patlama anı güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde, saat 05.40’da çarşaflı olduğu görülen bir kişinin binanın yanına gelişi, kısa süre sonra bölgeden ayrılmasının ardından patlamanın meydana gelişi görülüyor.

gaziosmanpasada tugva binasina bombali saldiri duzenlendi 36b627

TÜGVA’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi.

Açıklamada, “Türkiye Gençlik Vakfı Gaziosmanpaşa İlçe Temsilciliğimize yapılan bombalı saldırıda can kaybı ya da yaralanma yaşanmamıştır. Emniyet güçleri saldırı hakkında geniş kapsamlı soruşturma yürütmektedir. Saygılarımızla…” ifadeleri kullanıldı. İstanbul Valiliği, yaşanan saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada el yapımı patlayıcı (EYP) bulguları tespit edildiğini belirterek “Bugün saat 06.00 sıralarında Gaziosmanpaşa İlçemiz Hürriyet Mahallesi Cengiz Topel Caddesinde bulunan Türkiye Gençlik Vakfı Şubesi önünde bir patlama ihbarı alınmıştır. Sevk edilen güvenlik görevlilerimizce yapılan ilk tespitlerde; binada cam kırılması ve dış cephede hasar meydana geldiği, herhangi bir yaralı ve can kaybı bulunmadığı anlaşılmıştır. Olay yerinde yapılan incelemelerde, zaman ayarlı EYP parçaları elde edilmiştir. Konuyla ilgili olarak adli ve idari soruşturma başlatılmıştır.” ifadelerine yer verdi.

gaziosmanpasada tugva binasina bombali saldiri duzenlendi c0fce5

Gaziosmanpaşa’da TÜGVA binasına bombalı saldırı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir