Galatasaraylı yönetici Erden Timur’un elini öptüğü Cemalnur Sargut kimdir? Cemalnur Sargut hangi tarikat, başı neden açık?

Ahmet Çakar, Galatasaray yöneticisi Erden Timur'un bir tarikat toplantısında Cemalnur Sargut'un elini öptüğü görüntülerin sosyal medyaya düşmesinin ardından Cemalnur Sargut merak konusu oldu. Cemalnur Sargut hangi tarikata bağlı, Cemalnur Sargut neden başı açık dolaşıyor?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ahmet Çakar, Galatasaray yöneticisi Erden Timur’un dün yaptığı açıklamalardan yola çıkarak başladığı konuşmada Cemalnur Sargut’tan bahsederek, “Erden Timur bir projedir. Galatasaray’ın batıya açılan kapısında şu anda ikinci adam statüsündeki Erden Timur, Cemalnur hanımefendinin tarikatında el öperken gördüm. Videosu var” demişti.

Ahmet Çakar’ın Erden Timur iddiası doğru çıktı! İşte Galatasaraylı yöneticinin şok görüntüleri…

CEMALNUR SARGUT KİMDİR?

Cemalnur Sargut’un, üniversite eğitimini kimya mühendisliğinde tamamladıktan sonra kimya öğretmeni olarak görev yaptığı Hâlen ve Türk Kadınları Kültür Derneği’nin (TÜRKKAD) İstanbul Şubesi Başkanlığı görevini yürüttüğü öğrenildi.

Otuz yılı aşkın süredir tasavvuf alanında yurt içi ve yurt dışında çok yönlü çalışmalar yaptığı biliniyor.

TÜRKKAD çatısı altında bir çok uluslararası sempozyum, Dost İslâm’a Hizmet Ödülleri ve İslâm araştırmalarına yönelik girişime öncülük ettiği yazıldı.

North Carolina Üniversitesi Dini Etütler Bölümünde (2009) ve Pekin Üniversitesi İleri Beşeri Bilimler Enstitüsünde (2011) “Kenan Rifai Distinguished Professorship on Islamic Studies” kürsülerinin ve 2015 yılında Kyoto Üniversitesi’nde Kenan Rifai Tasavvuf Araştırmaları Merkezinin kurulmasını sağladığı öğrenildi.

Cemalnur Sargut’un, tasavvuf alanına yönelik çalışmaları desteklemek ve üniversitelerde tasavvufun çalışma zeminini artırmak amacıyla 2013 yılında Kerim Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı’nı kurduğu yazıldı.

Bu girişimle birlikte Üsküdar Üniversitesi kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’la güç birliği yaparak, 2014 yılında Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsünü kurdukları söylendi.

Yayımlanmış 30’a yakın eseri Kur’ân-ı Kerîm üzerine büyük mutasavvıfların yorumlarına dayalı çalışmaları ve Fusûsu’l Hikem şerhleri üzerine yoğunlaştığı bilgisi edinildi.

Cemalnur Sargut’un İstanbul’da 20 yılı aşkın süredir halka açık Mesnevi ve Fusûsu’l Hikem sohbetleri yaptığı ve Almanya, Amerika, Hindistan gibi ülkelerde İslam Tasavvufu alanında  düzenli olarak seminerler verdiği öğrenildi.

Cemalnur Sargut’un hâlâ Üsküdar Üniversitesi Rektör danışmanı olarak görev yapmakta ve Üsküdar Üniversitesinde dersler vermekte olduğu duyuldu.

CEMALNUR SARGUT NEDEN BAŞINI KAPATMIYOR?

Araştırmacı-Yazar Sargut, “Bu kadar İslam ve tasavvuf bir yaşam biçimidir diyorsunuz ancak siz neden örtünmüyorsunuz?” sorusunu, “Tesettürün insanın gönlünde olduğuna iman ediyorum. Esas önemli olan çirkin huyların ve aynı ölçüde aşırı güzelliklerin örtülmesidir. İslam eşittir tesettür diye birşey oldu. Halbuki İslam’ın beş şartı içinde tesettür yok. Ayrıca da İslam güzel ahlaktır. Sohbetlerimde başında şapkalı artist hanımefendiyle baştan aşağı çarşaflı hanımefendi kolkola beraber ağlıyorlar. Benim için bu birleştirici etkiden daha büyük bir lütuf yok.” sözleriyle cevaplandırmıştı.

Galatasaraylı yönetici Erden Timur’un elini öptüğü Cemalnur Sargut kimdir? Cemalnur Sargut hangi tarikat, başı neden açık?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.