Galata Kulesi’nde kendisini yakan Abdullah Cihat Turan Pekpak’ın Facebook paylaşımları ortaya çıktı: ‘Sessizlik…’

Galata Kulesi'nde kendini yakan adam gündeme bomba gibi düştü. Hastanede tedavi altına alınan 28 yaşındaki Abdullah Cihat Turan Pekpak, önceki gün öldü. Türkiye'nin konuştuğu genç adamın Facebook paylaşımları ortaya çıktı... İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

featured

İstanbul’da Galata Kulesi önünde korkunç bir olay yaşandı. Siyah özel bir kostüm ile caddede yürüyerek Galata Kulesi önüne kadar gelen 28 yaşındaki Abdullah Cihat Turan Pekpak kendisini ateşe verdi.

Bir anda alevler içinde kalan Pekpak’ı, esnaflar yangın tüpü ile müdahale ederek sürdürdü Korku dolu anlar çevredekiler tarafından cep telefonu ile kayda alındı. Yaşanan olay sosyal medyada çok konuşulurken, Pekpak ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

DAHA ÖNCE DE KENDİSİNE ZARAR VERMİŞ

Galata Kulesi önünde kendisini yakması ile gündeme gelen Pekpak’ın bu ilk vukuatı değil. Pekpak, daha önce de birçok kez kendisine zarar veren girişimlerde bulundu.

PSİKOLOJİK SORUNLARI VAR

Pekpak’ın, kendisine zarar veren girişimleri, hal ve hareketleri nedeniyle ailesi ile geçimsizlik yaşadığı belirtiliyor. Ailesi, Pekpak’ın psikolojik tedavi görmesi gerektiğini savunurken, 28 yaşındaki genç adam bu talebi birçok kez reddetti.

ÇOK SAYIDA SUÇ KAYDI VAR

Pekpak’ın, psikolojik sorunlarının yanı sıra ‘hırsızlık, mala zarar verme’ gibi birçok suçtan kaydı olduğu da belirtiliyor.

PEKPAK’I SÖNDÜREN ESNAF KONUŞTU: İLLÜZYON GÖSTERİSİ SANDIK!

Galata’da kendini yakan Abdullah Cihat Turan Pekpak hayatını kaybetti

Şahsa yangın tüpü kullanarak müdahale eden Gökhan Özdemir, DHA’ya yaptığı açıklamada, “İlk önce illüzyon gösterisi sandık, müdahale etmedik, ateşin sönmesini bekledik. Biraz bekledikten sonra adeta ateş topuna döndü. Yangın tüpünü alarak müdahale ettim.” dedi.

“TRAVMA SEBEBİ”

Olay öncesinde yanan kişiyle fotoğraf çektiren Gülşah Karlıova ise, “Sosyal medyada paylaştığım fotoğraflarımı kaldırdım. Gerçekten travma sebebi. Performans sanatçısı sandım ve sonra böyle bir şey öğrendim. Çok kötü bir durum” ifadelerini kullandı.

2. VE 3. DERECE YANIKLARI VARDI

Gencin vücudunda 2. ve 3. dereceden yanıkları olduğu ve hayati tehlikesinin olduğu öğrenilmişti.

İstanbul’da bir provokasyon daha! Galata Kulesi önünde tekbir getirerek kendini yaktı!

Olayla ilgili hastanede tedavi devam eden gencin sabah saatlerinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybettiği öğrenildi.

Gencin psikolojik sorunları olduğu ve olaydan önce ailesini arayarak “kendini yakacağım” dediği öğrenildi.

İSTANBUL VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPMIŞTI!

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: Bugün saat 18.30 sıralarında Beyoğlu ilçemiz Galata Kulesi yakınında Konya ili Meram ilçesi nüfusuna kayıtlı A.C.T.P adlı şahıs, üzerine döktüğü yanıcı madde ile kendini yakma teşebbüsünde bulunmuştur.

Çevredeki vatandaşların müdahalesiyle şahsın üzerindeki alevler söndürülerek 112 Acil Sağlık ekiplerimizce hastaneye sevki sağlanmıştır.

Şahsın hastanedeki tedavisi devam etmekte olup, konuyla ilgili soruşturma başlatılmıştır.

GÜNDEME OTURDU!

Genç adamın Galata’da kendini yakması gündeme oturdu. Korkunç görüntüler, sosyal medyada hızla yayıldı. Görüntüleri izleyen vatandaşlar, binlerce mesaj attı. Korkunç olay günlerce konuşuldu. Gencin hayatını kaybetmesi üzüntüye sebep oldu.

FACEBOOK PAYLAŞIMLARI ORTAYA ÇIKTI!

Abdullah Cihat Turan Pekpak’ın Facebook paylaşımları ortaya çıktı.

İŞTE O PAYLAŞIMLAR!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir