Firari Galip Öztürk, uyuşturucu ticaretinden Gürcistan’da 8 yıl hapis cezası aldı

Gürcistan’da tutuklu bulunan Metro Şirketler Grubu'nun sahibi iş adamı Galip Öztürk, yasadışı olarak uyuşturucu ve psikotrop maddeler elde etmek ve bulundurmaktan 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

featured

Gürcistan’da tutuklu bulunan iş adamı Galip Öztürk, Batum Şehir Mahkemesi tarafından 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Hakim Levan Kolbaya, Öztürk’ün yasadışı olarak uyuşturucu ve psikotrop maddeler elde etmek ve bulundurmaktan suçlu bulunduğunu açıkladı.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Duruşmaya çevrimiçi olarak katılan Öztürk, suçlamaları kabul etmediğini ifade etti.

Öztürk’ün avukatı Tengiz Kahidze, Batum Şehir Mahkemesi’nin verdiği kararı temyize götüreceklerini ifade ederek, “Çünkü Galip Öztürk’ün hak savunucuları, deliller ve tanıkların sorgulanması sonucunda sanığın masum olduğuna inanıyor. Söz konusu karar tek taraflıdır. Belirtilen süre içinde Kutaisi Temyiz Mahkemesi’ne başvuracağız ve Strasbourg Mahkemesi’ne de başvurmayı düşünüyoruz. Tamamen masum bir adam 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı” dedi.

Savcı Levan Murvanidze ise, mevcut kararın yasal ve adil olduğunu kaydederek, “Sanığın hukuka aykırı eylemi çürütülemez ve delillerle ispatlanmıştır” dedi.

MÜEBBET HAPİS CEZASI ALMIŞTI

28 Eylül 1996’da Kuvvet Köseoğlu’nun Samsun’da kan davası nedeniyle öldürülmesi ile ilgili Öztürk’ün de aralarında bulunduğu 7 kişinin yargılandığı davada cinayeti işleyen Kudret Okumuş, yurt dışına kaçmaya çalıştığı sırada 28 Ağustos 2011’de Çorum’da yakalanmıştı.

Davaya bakan İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi, 8 Ekim 2012’de sanıklar Y.Y., A.O., Y.Ö., S.Ş. ve C.K. hakkında delil yetersizliğinden beraat, Öztürk ile cinayetin tetikçisi Okumuş’a müebbet hapis cezası vermişti.

Benzer Haberler
murat-hazinedar
AK Partililer ile poz verdi, CHP’lilerle parayı götürdü! Galip Öztürk’ün ortağı bakın kim çıktı?
GALİP ÖZTÜRK
Galip Öztürk Gürcistan’da tutuklandı: Dairesinde 7.2 kilogram kokain bulundu!
galip öztürk
Firari iş adamı Galip Öztürk Gürcistan’da gözaltına alındı!

Kararda Öztürk, cinayetin azmettiricisi olarak yer almıştı. Öztürk, cinayete azmettirme suçundan müebbet hapis cezasının Yargıtay tarafından onanmasının ardından Gürcistan’a kaçmıştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir