Fenerbahçe maçı öncesi yapılan küfürlü tezahüratla ilgili başsavcılık harekete geçti

Dün akşam Fenerbahçe ile Ümraniyespor arasında oynanan maç öncesinde bir grup taraftar Kadıköy'de toplanarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik ağır hakaretlerde bulundu. Sosyal medyaya düşen küfürlü tezahüratlar çok sayıda vatandaşın tepkisini çekti. Aralarında CHP’li Avcılar Belediyesinin eski meclis üyesi iş insanı Ali Oral’ın oğlu Berkan Oral’ın da olduğu skandal tezahürat olayıyla ilgili İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı harekete geçti. Başsavcı İsmail Uçar'ın talimatı üzerine, küfürlü tezahürat yapan şüpheliler hakkında soruşturma başlatıldı.

featured

Dün akşam Fenerbahçe– Ümraniyespor maçı öncesinde bir grup taraftar Kadıköy’de toplanarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ağır hakaretlerde bulundu. Bir restoranda oturan ve alkol alan taraftarlar, yemek yedikleri sırada sözde tezahüratlarda bulundu.

Küfürlerin havada uçuştuğu o tezahüratlarda, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’a da ağzı alınmayacak hakaretler edildi. Alkol alıp, Başkan Erdoğan için edep dışı sözlerle küfürlü tezahürat yapan taraftarlar, bir yandan da alkış tuttu.

BAŞSAVCILIK HAREKETE GEÇTİ

Sosyal medyaya düşen küfürlü tezahüratlar çok sayıda vatandaşın tepkisini çekti. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı skandal tezahüratlarla ilgili harekete geçti. Başsavcı İsmail Uçar’ın talimatı üzerine, küfürlü tezahürat yapan şüpheliler hakkında soruşturma başlatıldı.

Fenerbahçeli taraftarların Cumhurbaşkanı Erdoğan’a küfürlü tezahüratına büyük tepki!

GÖRÜNTÜLER İNCELENİYOR

Savcılık, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne şüphelilerin tespit edilmesi için talimat verdi.

Kadıköy’deki bir mekanda hakaretler yağdıran şüpheliler kamera görüntülerinden tespit edilmesi çalışmaları devam ediyor. Çalışmayı İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri yürütüyor.

Fenerbahçe maçı öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a küfreden müptezel Berkan Oral bakın kim çıktı?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir