HDP’li Feleknaz Uca ve Sezai Temelli’den skandal! Terörist Tahir Çelik ile beraber röportaj verdiler

HDP Van Milletvekili Sezai Temelli ile Batman Milletvekili Feleknaz Uca, terör örgütü PKK destekçilerinin Irak'ta düzenlediği ödül törenine katıldı. Uca ve Temelli, 'Tahir Zerdeşt' kod adlı Tahir Çelik adındaki teröristle beraber röportaj verdi.

featured
service

Terör örgütü PKK yayın organları, Irak’ın Süleymaniye kentinde düzenlenen ‘İbrahim Ahmed Ödülleri’nin görüntülerini paylaştı.

HDP’nin terörden tutuklu eski Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ve YPJ’nin sözde komutanı Nesrin Abdullah’a ödül verilen törene HDP Batman Milletvekili Feleknaz Uca ve Van Milletvekili Sezai Temelli de katıldı.

1 87

DEMİRTAŞ’A VERİLEN ÖDÜLÜ FELEKNAZ UCA TESLİM ALDI

Kürdistan Ulusal Birliği (KYB) Politbüro Başkanı Azanaz Ehmedbrahim Ehmed’ın konuşmasıyla başlayan törende terörist Nesrin Abdullah’a 2022 yılı ‘Yılın Kahramanlık’ Ödülü verildi. Ödülü veren isim ise Sözde Güney Kürdistan Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Bölgesi temsilcisi Evin Siwed’di.

Selahattin Demirtaş’a verilen ödülü ise HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca teslim aldı.

Millet İttifakı’nda HDP krizi: CHP ve İYİ Parti, fezlekeler için karşı karşıya geldi

ARANAN TERÖRİSTLE RÖPORTAJ VERDİLER

Uca ve Temelli, daha sonra “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma” suçundan arananlar listesinde olan ‘Tahir Zerdeşt’ kod adlı Tahir Çelik isimli teröristle birlikte röportaj verdi.

Temelli, röportajda skandal ifadeler kullandı. Demirtaş’ın bir tutsak olduğunu iddia eden Temelli, başta terörist elebaşı Öcalan olmak üzere cezaevlerinde tutuklu PKK’lı teröristlerin özgülüklerine kavuşmasını diledi.

3 63

ÖRGÜTÜN KURYELİĞİNİ YAPIYOR

SuperHaber’in güvenlik birimlerinden elde ettiği bilgilere göre Tahir Zerdeşt kod adını kullanan Mehmet Tahir Çelik 2012 yılında Antalya’da PKK/KCK terör örgütüne katıldı.

PKK/KCK terör örgütünün Kuzey Irak’ta, özellikle Süleymaniye bölgesinde sözde özel kuvvetler yapılanması içerisinde yer aldı. Örgütün kuryeliğini yaptı, işbirlikçilik faaliyetleriyle teröristlerin Kuzey Irak’a giriş çıkışlarını sağladı.

Terörist Çelik’in “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma” suçundan arananlar listesinde olduğu öğrenildi.

4 47

ÖCALAN’A DA ÖDÜL VERMİŞLER

Aynı organizasyonun 2014 yılında düzenlediği törende de “İbrahim Ahmed Barış Ödülü”nün teröristbaşı Abdullah Öcalan’a verildiği öğrenildi.

HDP’li Feleknaz Uca ve Sezai Temelli’den skandal! Terörist Tahir Çelik ile beraber röportaj verdiler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir