Fatih Erbakan: “Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kılıçdaroğlu arasında kalırsak Erdoğan’a oy veririz”

İki ittifaka da katılım ihtimalinin yüzde 1'in altında olduğunu söyleyen Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, katıldığı programda seçim ikinci tura kalırsa kime oy verirsiniz? sorusuna, "İkinci turda Tayyip Bey ile karşısında başka bir aday olursa, oradaki adayın yapısına, vaatlerine ve çizgisine bakmak lazım. Ancak tabii mesela Sayın Kılıçdaroğlu aday olurken, ikinci turda Tayyip Bey'den yana tavır alabiliriz" cevabını verdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan daha önce yaptığı açıklamalarda her iki ittifaka da katılım ihtimalinin yüzde 1’in altında olduğunu söylemişti.

SEÇİM İKİNCİ TURA KALIRSA KİMDEN YANA OLACAK?

Ankara Masası kanalında Fatih Atik’in sorularını yanıtlayan Erbakan, “Diyelim ki ilk turda cumhurbaşkanı seçilemedi. Seçimin ikinci tura kalması halinde hangi ittifaktan yana tavır koyarsınız?” diye soruldu.

KILIÇDAROĞLU ADAY OLURSA ERDOĞAN’I TERCİH EDECEK

Erbakan ise yanıt olarak “İkinci turda Tayyip Bey ile karşısında başka bir aday olursa, oradaki adayın yapısına, vaatlerine ve çizgisine bakmak lazım. Ancak tabii mesela Sayın Kılıçdaroğlu aday olurken, ikinci turda Tayyip Bey’den yana tavır alabiliriz” dedi.

Fatih Erbakan: “Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kılıçdaroğlu arasında kalırsak Erdoğan’a oy veririz”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.