Fatih Erbakan: “Millet İttifakını getirmek, yağmurdan kaçarken doluya tutulmaktır”

6 muhalefet partisinin bir araya geleceği görüşmeyi hatırlatan Fatih Erbakan, zihniyetleri değişmedikçe bi şey yapamayacaklarını söyledi.

featured

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Altındağ 2. Olağan Kongresi’ne katıldı.

Erbakan burada yaptığı konuşmada gündemi değerlendirirken asgari ücret, memur ve işçilere verilen zamların enflasyon karşısında eridiğini savundu.

İlgili bakanlıkların yapılan sosyal yardımlara ilişkin paylaştığı rakamların, Türkiye’de nüfusun yüzde 40’ının yardıma muhtaç olduğunu gösterdiğini öne süren Erbakan, iktidarın, önce temel ihtiyaç ürünlerini zam yağmuruna tuttuğu, ardından da sadaka dağıttığı eleştirisinde bulundu.

Erbakan, siyasi iktidarın görevinin ülkede fakirliği kaldırmak, ülke insanının alım gücü ve refah seviyesini artırmak olduğunu söyledi.

“YAĞMURDAN KAÇARKEN DOLUYA TUTULMAK”

Muhalefet partilerini de eleştiren Fatih Erbakan, “Onları getirmek, mevcut iktidarı değiştirip, yağmurdan kaçarken doluya tutulmak demektir.” dedi.

Muhalefet partilerinin, ekonomi, dış politika gibi konularda somut, elle tutulur bir çözüm önerisinin olmadığını öne süren Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, şöyle devam etti:

“Vatandaşın en çok dertlendiği, içinde bulunduğumuz ekonomik krizden çıkış için herhangi bir çözümünüz, herhangi bir kaynak paketiniz var mı? Hayır böyle bir şey de yok. Peki içinizden herhangi bir tanesinin daha önce iş başına gelip de milletin derdine derman olduğuna dair bir referansı, bir işi bitirme belgesi var mı? Hayır öyle bir şey de yok. Bırakın iş bitirme belgesi, referansını, bunların pek çoğunun daha öncesinden kapı gibi iş batırma belgeleri var. Bunlardan millete bir hayır gelmesi mümkün mü?”

 

“16’NIN BİR ARAYA GELSE BİR ŞEY YAPAMAZSINIZ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun daveti üzerine 6 muhalefet partisi genel başkanının 12 Şubat Cumartesi çalışma yemeğinde bir araya geleceğini hatırlatan Erbakan, “Bu zihniyetle bu iş batırma belgeleriyle 6’nız değil 16’nız bir araya gelse yine de bir şey yapamazsınız.” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir