Fatih Altaylı’dan Enes Kara’nın babası Mustafa Kara’ya sert tepki: “Primat kafa”

HaberTürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, cemaat yurdunda yaşadığı baskılar ve gelecek kaygısı nedeniyle intihar eden tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara'nın babası Mehmet Kara'nın açıklamalarına tepki gösterdi.

enes kara
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fatih Altaylı, ailesinin zoruyla kaldığı cemaat yurdundaki baskılar ve gelecek kaygısı nedeniyle, 7. kattan atlayarak yaşamına son veren, Enes Kara‘nın babası Mehmet Kara’nın açıklamalarına dikkat çekerek “Türkiye’nin sorunu bu babalardır, o çocukları ölüme yollayan işte bu ‘Primat’ kafadır” değerlendirmesini yaptı.

Enes Kara

“ASIL VAHİM OLAN AİLELER”

Altaylı bugünkü yazısında, “Bazen böyle cinayetler veya intiharlarla gündeme geliyor bu yurtlar, bazen cinsel istismar suçlamaları ile bazen de yetersiz yerlere, sadece din kisvesi altında toplandıkları için ruhsat verilmesi ve sonrasında ölümlere sebebiyet vermesi ile. Sonra birileri çıkıp ‘Bunlara nasıl yurt açtırırsınız’ deyince de konuyu hemen zıvanadan çıkarıp ‘Bakın şu dinsizlere. Tarikat yurtlarına karşı çıkıyorlar çünkü dine karşılar’ yaygarası yapıyorlar. Ancak tüm bunlardan daha vahim bir durum var. AİLELER… Evet büyük harflerle yazdım. Çünkü asıl vahim olan yer orası.” düşüncesini dile getirdi.

Enes Kara

“TÜRKİYE’NİN SORUNU BU BABADIR”

Altaylı yazının devamında, “Antalya’da 18 yaşındaki bilgisayar mühendisi adayı evladı başı kesilerek öldürülen baba ne dedi hatırlıyor musunuz! “Bir evladım daha olsa onu da o yurda veririm. Biz ölümünü düğün gecesi olarak görüyoruz.” İnsanın ağzına geliyor da söyleyemiyor kelimeleri. Ya da yazamıyor buraya. Keza Enes’in babası ne diyor duydunuz herhalde. “25 yıldır cemaatin içindeyim. Kaldığı yerde bir sorun yoktu. Biz kimseden şikayetçi değiliz.” Kendinden de şikayetçi değildir muhtemelen ve vicdanı da oldukça rahattır oğlunu intihara sürükleyen babanın. Türkiye’nin sorunu bu babalardır. Bu ailelerdir.” ifadelerini kullandı.

0
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
3
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Fatih Altaylı’dan Enes Kara’nın babası Mustafa Kara’ya sert tepki: “Primat kafa”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir